Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Emésztetlen ételmaradékok a...

Emésztetlen ételmaradékok a székletemben! Nem emészt a gyomrom?

Figyelt kérdés

Többször előfordult már velem, hogy emésztetlen ételmaradékot láttam a székletemben (legfőképp zöldségek, gyümölcsök, ma pl alma héja..) és sokszor sárga színű a székletem. Mi lehet a probléma?


Sokat voltam rosszul mostanában, nagyon fájt a gyomrom, hasam, kétszer sürgősségin kötöttem ki, ahol csináltak vérvételt, hasi ultrahangot, közölték semmi bajom. De ez nem normális, ugye?


2012. dec. 13. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Meg kellene tanulnod rendesen megrágni az ételt, nempedig darabokban lenyelni.

A legtöbben csak harapnak kettöt a falaton és már el is nyelik (az még jó, ha közben nem TV-znek, vagy gépeznek).

Amikor eszel, akkor ne csinálj mást, minden egyes falatot addig rágj, amig majdnem pépes lesz, és csak utána nyled le. Szánj idöt az evésre, ne kapkodva kelljen magadba tömni az ételt.

A gyomorfájás, felfújódás mind annak az eredménye, hogy rágatlanul nyeled az ételeket. A gyomor arra van kitalálva, hogy pépszerü élelmiszert emésszen, nem pedig darabosat.

2012. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igyekszem figyelni arra, hogy jól megrágjam az ételt, bár az almát ma reggel valóban nagyon gyorsan ettem meg. De egyébként mindig asztalnál eszem, nem csinálok közben mmást az esetek 95%-ban. És már egy jó ideje, nem fájt se a hasam, se a gyomrom, ma sem. De a széklet sárga színe mire utalhat? Epeprobléma? de más panaszom nincs mellette. ezzel menjek orvoshoz, ha továbbra is ilyen?

2012. dec. 13. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kreon epe hasnyál mirigyet bikázza be. nem veszélyes gyógyszer és csak enzimeket tartalmaz, ami segít emésztésben. Valszeg alulmüködik valamelyik szerv. protexin 60db -os szemet napi reggel este 1 darab így 2 darab=30 napos kúra bélfórát helyre rakja. Sok rostosat egyél példáül müzlit
2012. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp fordulj orvoshoz.
2012. dec. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
36%
Próbáld ki a paleolit étrendet. Valószínűleg cöliákiád, vagy crohn betegséged van.
2012. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hasnyálmiriggyel lehetnek gondok nekem is most pár napja sárga a székletem és emésztetlen ételdarabok vannak benne meg fáj a gyomorszájam körül ha holnapra se múlik elmegyek kivizsgáltatni szerintem neked se ártana a hasnyálmirigy nem játék ha begyullad.
2015. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi lett a megoldás?
2023. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!