Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenyek SOS! Most...

Lisztérzékenyek SOS! Most lettem lisztérzékeny, még "tapasztalatlan" vagyok! Vannak olyan "adalékanyagok amik az adott élelmiszer összetevőin, nem glutén néven vannak feltüntetve és ezért nem ismerhetek rájuk?

Figyelt kérdés
Remélem jól fogalmaztam meg a kérdést! Pl a multkor egy olyat fedeztem fel az eggyik élelmiszeren hogy: növényi fehérje hidrolizátum, és ha nem lett volna mögé irva zárójelben hogy búzaglutén, "belebuktam" volna! Tudtok még ilyet??
2010. márc. 1. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kedves sorstársam! 5 éve vagyok lisztérzékeny! Amikor kiderült,mert voltak ám előjelek rendesen, de egy vérvizsgálat beigazolta, hogy lisztérzékeny vagyok. A mai napig minden csokoládét, élelmiszert, de még a masszákba beleforgatott kisütés előtt álló husokat is megnézem, milyen az összetételük. Bemegyek a boltba, és csak néznek mi a fenét keresek például egy darab sportszeleten. Nem érdekel az életemről van szó. Sportszeletek, de még egyes virslikben is van glutein. Ha már a feltüntetésnél az van írva nyomokban gluteint tartalmaz, már azt sem szabad megenni. A fagyasztott burgonyát sem lehet elfogyasztani. Például Mekiben nem lehet burgonyahasábot kérni! A zöldalmában is van glutein. Én a zöldkosárban szoktam vásárolni glutein mentes termékeket. Száraztészta, levesbe való tészta, spagetti. stb.Azt tudod e, hogy hamarabb leszünk vitaminhiányosak. Amarant magot is veszek egy zacskóval, abban van vas, magnézium, kálcium. Joghurtokba szoktam tenni. Nagyon vigyázz magadra, mert aki nem tartja be, tudok olyat is, tiszta kiütés a teste, és hasmenős. Szóval ez nem gyerek játék. Ja és a panírok! Van külön zsemlemorzsa is a számunkra. Gluteinmentes lisztból tudok palacsintát, galuskát, rántást is készíteni. Ha étterembe, vagy plázákban étkezel ami gyanus kaja, habarással van, vagy prézli van a tetején külön kérdezzél rá van e benne búzafehérje. Én általában ha ilyen helyen járok sült husit eszem rizzsel. Egyedül még a gesztenyepüre ami szóba jöhet. Szoktam menni ellenőriztetni magamat, ahol tesztet csinálnak nálam. Két éve is nagyon megörültem, mert jó lett az eredményem. Viszont közölték nem gyógyultam ki belőle, csak jól tartom a diétát. A joghurtokat is nézd át, abban is lehet glutein. A pöttyös turórudiba nincs ilyen adalékanyag. Nézzél rá a neten a lisztérzékenységre. Azt hiszem receptek is vannak. De én már annyira megszoktam és belejöttem, nem kellenek receptek.Mindig olyat főzök a családnak, amit én is megehetek.
2010. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Jó, ha ismeritek a paleolit táplálkozás elméleteit. Az egészségetekről van szó.

[link]

2010. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Legutolsó első voltam. Nagyon szépen köszönöm az információt én is!
2010. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Látogass el a Lisztérzékenyek Országos Egyesületének oldalára ott találsz olyat, hogy GM élelmiszerek listája.Tudomásom szerint a Mekiben lévő burgonya ehető és van ott más is.Budapesti vagy?
2010. márc. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem budapesti vagyok, vidéki! Békés megyei.
2010. márc. 3. 07:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A mekis krumpli ehető (Van listájuk, azon a papíron, amit a tálcára szoktak tenni, hogy mi a gluténmentes).

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Ha ezeket látod feltüntetve, akkor az glutént tartalmaz:

-Korpák, töret

-Csíra, ~olaj

-Búzakeményítő

-Módosított búzakeményítő

-Búzafehérje

-Maláta

-Sikérfehérje

-Glutin


Ha ezeket látod, akkor Gluténra utalhat,de nem biztos:

-keményítő

-módosított keményítő

-keményítőszörp

-malto dextrin

-dextrin

-mono és diglicerid

-növényi sűrítő anyag

2010. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!