Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lisztérzékenyek! Nektek, hogy...

Lisztérzékenyek! Nektek, hogy derült ki a betegség ill. mivel derítették ki?

Figyelt kérdés

Fél éve szenvedek napi rendszerességű hasmenéstől. Eddig egy vizsgálatra küldtek csak el, ahol 3 betegség is felmerült: IBS, Chron-betegség és lisztérzékenység. Én a lisztérzékenységre gyanakszom a legjobban, IBS tuti kizárva, mert annak el kellett volna múlnia a Normaflortól állítólag. Azt mondta az orvosom még júliusban, hogy ha nem múlnak el a tüneteim akkor gyomortükrözésem lesz :( Tényleg csak ezzel tudják megállapítani, hogy lisztérzékeny vagyok?! Én azt hittem, hogy az allergia vizsgálatnál is ki lehet deríteni (amikor az alkart szurkodják és úgy nézik az allegriás reakciókat). Jah és bizonyítottan laktózérzékeny vagyok már.


Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 30. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Én a következőt tenném. Egy ideig nem ennék olyan ételt amibe laktóz van, vagy liszt. Leszükülnek a lehetőségek, de ha a tünetek javulnak, vagy megszűnnek legalább kiderül. A krumpliba, a zöldségekbe, a gyümölcsbe, a tojásba, és még sorolhatnám egyik sincs, próbálj meg ilyeneket enni.
2011. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan ételt, amibe van laktóz nem eszek, max laktáz tablettával, szóval ez kilőve. De akkor mit egyek? Fogalmam sincs, hogy mit ehet egy lisztérzékeny, vagy hogy milyen drágák azok a termékek.
2011. szept. 30. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hülyeség amit tehetsz, hogy vizsgálat előtt kizárod a glutént. Mert akkor ha elmúlnak a tünetek, nem fog látszani. Annyiból meg hogy jobb lesz, még nem egyértelmű a lisztérzékenység.

Vérvizsgálattal szokták amúgy nézni, de az még csak egy hányad, akinél kimutatható az enzimhiány, sajnos biztosat csak biopsziával tudnak. Ha a bélbolyhok laposak, akkor lisztérzékeny vagy, ha nem, akkor nem, viszont ha kerülöd a glutént, akkor lehet fals az eredmény.

Gluténmentes kenyér olyan 800 körül van, egy csaomag vacak abonett 300 körül, szóval nem olcsó hobbi.

Viszont gyakran együtt jár laktózérzékenységgel, jó hír, hogy általában a diéta betartásával legalább az el szokott múlni (vagy nem).

Hát saját sztorim nincs, ismerősömnél úgy derült ki, hogy gyerekkorában semmit nem nőtt, vézna volt, mint egy etióp és igazából már csak napjai voltak hátra. Tesója szerencsésebb volt, mert ő még csak anyatejen élt, és már gluténmentes kajákra lett átszoktatva.

2011. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Uh hát gondoltam, hogy drága mulatság, a laktóz mentes termékek is azok :/ Nem is tartok glutén mentes diétát, úgyis megmondják majd, hogy kell-e. Hát a biopsziának nem örülök, de inkább ez, mint hogy szenvedjek. Hogy-hogy napjai voltak már csak hátra? :( :O Annyira tönkretette a szervezetét a betegség?
2011. okt. 1. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát bélbolyhok tényleg 0-án voltak és lehetett talán 3-4 éves akkor, egy kisgyereknek meg elég annyi, ugye tápanyagot szinte nem tudott felvenni a szervezete. Na meg akkoriban nem gondoltak erre az orvosok, elég ritkának tartották még. :S De megúszta, jól van, szóval minden oké.

És igen, inkább biopszia, elvileg nem fáj, csak kellemetlen. :S Azért jobbulást!

2011. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy most már jól van :) Köszönöm! Remélem én is hamarosan jól leszek már.
2011. okt. 1. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!