Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán nasik a Tescoban,...

Vegán nasik a Tescoban, Sparban, Aldiban, Lidlben?

Figyelt kérdés
Kedves vegánok! Milyen termékeket szoktatok választani az alapokon (zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, magvak stb) kívül, amiket sebtében be lehet kapni, ha az embernek már kopog a szeme? Többször jártam már úgy, hogy egy látszólag vegán cuccban mégis voltak "rossz" összetevők...Pástétomok, növényi hús-,tejtermékek is érdekelnének.

2015. jún. 26. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Angliában feltüntetik a termékeken, hogy milyen allergéneket tartalmaz, plusz hogy vegan-e, vegetáriánus-e, ha nincs rajta nem veszem meg. Általában csak a gyártó tudja mit tartalmaz a terméke, mert ugye a természetes összetevők sok mindent takarhatnak. Szóval az a biztos amit magad otthon elkészítesz. Esetleg Herbaház nincs a közeledben?
2015. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nincs, szeptembertől lesz. Már fonom is rá a fogam. Addigis pedig valóban maradnak a házi előrepakolós-mindignálamlevős nasik :)
2015. jún. 26. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Soja joghurt? Én azt gyakran eszem az nagyon jó. A soja tejet nem kedvelem, de a vaniliás az finom szerintem.

Létezik rizstejből készült jégkrém is, de nem tudom, hogy kapható-e azokban a boltokban amiket felsoroltál :( Van toffu jégkrém, illetve a sorbet az elvileg vegán. (persze jó megnézni, mert kitudja mit nem raknak bele)

Esetleg smootiek vagy vegán müzlik jók erre.

2015. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dorcsuu válasza:
Aszalt gyümölcsök, főleg datolya es füge! Dióféléken is szívesen nassolok de csak ésszel. :) Kesudió, mandula, pisztácia, mogyoró, stb - natúran, só és pörkölés nélkül :) Aszalt gyümölcs-, dió-, magkeverékeket ezerfélét lehet kapni. Chips helyett én szárított almakarikákat rágcsálok film közben és isteni! :) (Banánchipset is lehet kapni, csak sajnos én eddig csak mézeset találtam) Ha pedig neked is hiányzik néha a csoki akkor egy jó legalább 80%-os étcsokit ajánlok, rengeteg ízesítésű létezik :) Az igazán extra nasik az étcsokival beborított diófélék/gyümölcsök, ha még soha nem próbáltad, kötelező! Régen ha egy gyors uzsit akartam, megkentem egy puffaszott rizs szeletet hummusszal és raktam rá egy kis bébispenótot és paradicsomot, vagy ami volt itthon, ha más nem, egy kis zöldség felvágva, hummuszba mártogatva is tökéletes, vagy pedig gyümölcs mogyoróvajjal. A gyümölcs a legjobb nasi! :) Növényi tejből ezerféle van, az én kedvencem a kókusztej és a rizstej, de a mandulatejet is nagyon szeretem (érdekes, sós íze van ha nem az édesítettet veszed) és a zabtejet is. :) Ezerféle növényi tej van még a szójatejtől a diótejig, próbálgasd őket, melyik ízlik a legjobban. Van még sokféle növényi tejszín, joghurt, és szívószálas ital - néha főzéshez használok rizstejszínt vagy kókusztejszínt de én sose voltam nagy rajongója ezeknek a tejpótlékoknak. Kivéve a kókuszkrémet, sütikre, forró csokira tejszínhab helyett isteni! Én húspótlókat nem igazán eszek, de a falafel például az egyik kedvenc kajám - csicseriborsó fasírt, ha még nem ettél, mindenképp próbáld ki! A dm-ben lehet kapni instant falafel port, valamint vega burgerhez valót is - hamburgerhez tökéletes! Ha viszont nincs dm a közeledben csak guglizz rá, rengeteg recept van növényi "fasírtokra", burgerekre. Hús helyett szokták még ajánlani a tofut, néhanapján én is eszek egy kicsit, valamint remek "rántotta" készíthető belőle, csak guglizz rá! Főzéshez/sütéshez viszont a legjobb pótlék a vízzel elkevert chia mag/őrölt lenmag, banán, almaszósz, mogyoróvaj, kukoricakeményítő vízzel, stb, csak keress rá, mert receptől függ hogy melyikkel érdemes helyettesíteni. Egy kis kreativitással minden megoldható. :)
2015. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Új vagyok még a vegán közösségben, de az összetartozás és a segítőkészség rögtön feltűnt. Örülök, hogy a részese lehetek! :)
2015. jún. 27. 16:33
 6/7 anonim válasza:
A Lidlben szokott lenni csomó féle mag. Vannak kimérve a zöldségek közelében és vannak csomagolva is. Pisztácia, mogyoró, mandula biztosan. Múltkor láttam almachipset meg vegyes magokat is. Egyik finomabb, mint a másik! :-)
2015. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Aldiban szoktak lenni vegán pástétomok, tofuk, alpro növényi tejek, joghurtok, sajtok :) Szerintem nagyon finomak

Nemrégiben a Manner nápolyin is láttam véletlen Vegán logót, meglepett azt hittem az nem az :D Meg az oreo is vegán, ha elolvasod a hátoldalát :) Ezeken kívül sok más nasikat is szoktam venni a tvs estékre :D

2016. dec. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!