Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cikória kávénak van valamily...

A cikória kávénak van valamilyen káros hatása, vagy tényleg csak jó hatású?

Figyelt kérdés
Anyukám vett nekem ilyen cikória kávét, de én nem merek úgy tejet inni, mert mondom: "Csak kávé, és biztosan káros a szívre meg minden másra, amire árt". De úgy hallottam, hogy gyógyhatása van. Tényleg semmi következmény nem lesz tőle a jövőben?

2015. júl. 9. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A cikória nem kávé, hanem gyógynövény, (sok ásványi sót, emészthető rostokat, meszet és foszfort tartalmaz). Tulajdonképpen pótkávénak használják az olcsóbb változatokban. Kutya bajod nem lesz tőle. De inkább minőségi kávét igyál, mint ezeket a keverékeket. És nem kell belőle sokat inni, egy csésze/nap, szíved sem bánja meg.
2015. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 15 éves vagyok, nem tudom örülne-e neki :D Evvel a kérdéssel nem akartam butának tűnni, de jobb a biztonság, és olyan embereket kérdezek, akik már tapasztalták, hogy milyen :)
2015. júl. 9. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:

A cigóriát csecsemők is fogyszhtják. Ha nem hiszed, nézz utána a googlen.

Talán ismered.

2015. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utánanéztem már, de inkább embereknek hiszek, mert az internetre akármi kikerülhet gyakorlatilag :)
2015. júl. 9. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem kávé, és nincs semmi káros hatása, csak pozitív hatásai vannak. Én sem bírom a rendes kávét, és ezt iszom. Nincs benne koffein és nem hajtja meg a szívet, valaminit az idegrendszert sem bántja.
2015. júl. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!