Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyógyszer miatti krónikus...

Gyógyszer miatti krónikus székrekedés?

Figyelt kérdés

Antidepresszánst szedek, emiatt körülbelül 2 hete székrekedés alakult ki, és áll fent nálam jelenleg is.

Ritkán normális a székletem, majd legalább 2-3 napig szinte semmi, kemény széklet.

Növeltem a rostbevitelemet: zöldség, gyümölcs, búzakorpa, teljes kiőrlésű dolgok, zabpehely.

Sok tejterméket eszek: túró, joghurt, ivójoghurt, kefir.

Eszek savanyított dolgokat is néha.

Napi 3-4 liter folyadék is megvan. Hetente 2-3x mozgok is, viszont szinte minden nap ülök, jó pár órát.


A családban mindenki a hashajtót emlegeti, de félek, hogy hozzászokik a szervezetem. Inkább a kúpot, teát javasoltam, de nem tudom, mi legyen, és félek...


2015. júl. 20. 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos a hashajtó hosszútávon maga is székrekedést okoz (hozzászokás, függőség alakul ki, aztán már nem is hat, nélküle pedig még rosszabb). Nagyon ajánlom a glicerines kúpot, mert vény nélkül kapható, és ha a szigma-vagy végbeledben van valami, az onnan kihajtja nagy valószínűséggel. Persze ha nem megy máshogy, óvatosan hashajtót is el lehet kezdeni.
2015. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!