Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok! Okozott bármelyikőtö...

Paleósok! Okozott bármelyikőtöknek krónikus emésztési problémát a paleo?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron fokozatosan álltam át a paleóra, azóta tartom. December óta állandó puffadásom és szorulásom van, amire minden gyógymód hatástalannak bizonyult. A következőket próbáltam: több zsír, több rost, kevesebb rost, aszalt szilva, 100%-os szilvalekvár, kókuszzsír, gyógyteák (menta, édeskömény, gyömbér), kókusztejszínes kávé, rengeteg víz, reggeli torna, de igazán semmi se vált be, csak a hashajtó, amit viszont nem lehet rendszeresen szedni. Közben a paleós oldalakon mindenki arról áradozik, hogy mennyire helyrejött az emésztése az étrendtől, szóval pláne nem értem, mi a probléma velem. Gondolkoztam rajta, hogy esetleg stressz alapú a probléma, mert nehéz időszakaimban rosszabb. Az elmúlt hat hónapban egyedül akkor volt normális az emésztésem, amikor egy hasmenéses betegségből lábaltam ki és pár napig még nem jött vissza a szorulás. Történt már ilyen valamelyikőtökkel? Tudtok ellene bevált gyógymódot? (A paleo-ellenesek kíméljenek, ismerem a hivatalos étrendi ajánlásokat és teóriákat.)

2013. máj. 25. 15:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy alkalommal volt nagyon durva puffadásom, több órás erős hasgörccsel járt, kórházba is kellett mennem miatta, úgy megijedtem... a sok zöldségnek (főleg káposztának) tudtam be...
2013. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A zsíros ételek és húsok lassan emésztődnek meg, ez pedig lelassítja az emésztést. Ez is okozhat székrekedést, ami puffadással jár. Próbáltad ezek mennyiségét csökkenteni? Csak próbaképp pl. egy hétre, hogy beválik-e.
2013. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Első, a zöldségekre én is figyelek, pl. kápzstafélét sosem eszem.

Második, erre még nem gondoltam, mindig azt mondják ,hogy a zsírok meghajtanak, de persze kipróbálom, hátha. Bár nem tudom mivel helyettesíthetném őket, mert a sovány husikról is hallottam, hogy eldugítják az embert...Meg annyi zsírt nem is eszem.

2013. máj. 25. 17:04
 4/24 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem inkább fordítva volt. Aztán rájöttem, hogy a palos kenyerektől van hasmenésem.

Furcsa, mert inkább az ellenkezőjéről szoktak beszámolni.

Alapvetően javulni szokott az emésztés.


Lenmaggal próbálkoztál már? Egy kanál lenmag és egy csomó víz?

A másik ami eszembe jutott, hogy említetted volt valami hasmenéses betegséged, lehet hogy nem állt helyre a bél flóra és szükséged lehet egy kis probiotikumra. Sokaknál bevállt. Most hoyg mondod,rémlik hogy más is mondta hogy továbbra is puffad és a probiotikum kúra megoldotta dolgot!

Sok sikert :-)!

2013. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
Egy akupunktőr szakorvos megvizsgálhatna, az bajt nem okozhat.
2013. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 ivilicious ***** válasza:
23%
szerintem hülyeség az egész paleo. szimpi volt az alapján,hogy zöldség, husi meg ilyesmi,aztán mikor megláttam azokat a recepteket,hogy paleo süti meg paleo krémes meg paleo kenyér...eh....marhaság.
2013. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Nem hülyeség a paleo, csak neked nem szimpatikus, ezért el sem kezded és meg sem tudod tapasztalni magadon használ-e.


Ennyi :-)!

Én ez nem baj...

2013. máj. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 ivilicious ***** válasza:
0%
az emberek nem szimpatikusak,akik próbálnak követni egy trendet,de nincs annyi akarta bennük,h lemondjanak egy sütiről. na,ezért fognak ők 40 évesen macskák közt fetrengeni! :D
2013. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
De az emberekről nem a paleó tehet. Ők csak keresgélnek.. Igazi paleós 40 évesen nem kucorog macskák között, mert már megsütötte őket.
2013. máj. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 poiu ***** válasza:
50%
Változott valami decemberben? Valami új kaja? A tüneted nem általában étrendi, hanem bizonyos étel problémára utal.
2013. máj. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!