Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás voltam. Lassan egy...

Anorexiás voltam. Lassan egy honapja normálisabban eszek. Hétvégén megyünk nyaralni és nálunk az a szokás hogy első este pizzázunk. Szerintetek ha meg eszek egy pizzát az nagyon meg fog látszodni rajtam?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Azért ha nekem választanom kéne, hogy idióta legyen vagy kövér, inkább kövér lennék. :) A kövérség viszont választható, az idiótaságból viszont nehéz kigyógyulni.

Én azért odáig nem mennék, hogy idióta vagy, pusztán tudatlannak neveznélek, az pedig javítható. Valószínűleg nem gyógyultál még meg, mert vannak gondok a buksiban. A kövérségtől való rettegés nem egészséges gondolkodásra vall.

No, hogy a témához is szóljak. Egy étkezés, sőt egy-két nap alatt sem lehet észrevehetően hízni. Az elhízás egy lassú, fokozatos folyamat. Ha ennyire rettegsz, hetente állj rá a mérlegre. 1-2 kg ingadozás normális, nem kell egyből megijedni. Ha azt látod, hogy 3 kg-mal nehezebb lettél, akkor pár hétre lecsökkented a szénhidrátbeviteled, tehát pl. pizza helyett több zöldséget és húst eszel, és már vissza is fogyod pár hét alatt, ami feljött.

2015. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia az egy betegség. Nem szándékosan van az embernek bűntudata az evés után, nyilván ez neki se jó, ha tudna változtatni rajta, akkor már megtette volna. A gyógyulás időszaka pedig különösen nehéz, úgyhogy annak semmi értelme sincs, hogy csak bunkón beszóljunk a másiknak.
2015. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ^^
2015. júl. 22. 11:19
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem fog meglátszani, plusz ha nyaraltok úgyis memtek úszni, várost nézni, stb., még az is lehet, hogy izom lesz belőle, az pedig szép.


Aki azt írta, hogy idióta a kérdező: ja, lehet, de ha ebből kilábalt (márpedig jó úton jár), akkor olyan akaratereje lesz, amiről te még álmodni se lennél képes ;) (nem voltam anorexiás, de egy barátnőm volt)

2015. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nagyon aranyos vagy :D
2015. júl. 22. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!