Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet abból hosszú távon...

Lehet abból hosszú távon problémám, ha túl sok vizet iszok?

Figyelt kérdés

Sajnos a kelleténél több vizet iszom, főleg ebben a melegben elmegy 6-8 liter is egy nap.

Lehet belőle bajom, illetve betegségem?



2015. júl. 24. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


A férjem is megivott valamelyik nap 9 litert. Neki is jól esett, nem is volt rosszul később vagy ilyesmi. Mondtam neki, hogy próbáljon meg inkább kisebb kortyokat inni, ne egyből ledönteni fél liter. Kinn is dolgozik, elhiszem, hogy kívánja és jól esik neki.

Még ezt is nézd meg:


[link]

2015. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ibra1536 válasza:

Szerintem annyi folyadékot kell inni amennyit a szervezet kíván. Ki szabta meg, h egy felnőttnek (egy 50kg-os felnőttnek és egy 120kg-os felnőttnek is) csak napi 2 litert egészséges meginni? Ha többet iszik az ember mint amennyit a szervezet feldolgozna a felesleges folyadék ürül vizelet formájában. Ilyen egyszerű a dolog.

Az igaz, h ha kevés folyadékot iszik az embert akkor sűrűbb a vére, nagyobb az esély a rög képződésre, de hamarabb eláll a vérzés 1 sebnél, ha több folyadékot iszik az ember hígabb a vére, kevesebb a kockázat a rögképződésre, de lassabban áll el a vérzés 1 sebnél. Ki van ez találva, h sehogy se legyen jó. :D

2015. júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha el van osztva és nem hirtelen iszod meg, akkor nem. A rövid időn belüli sok folyadék okozhat viszont víz mérgezést. 6 liter ebben a melegben mondjuk nekem egyáltalán nem tűnik soknak, izzadás mértékétől függően lehet is szükség mindre. Én több, mint 4 literrel iszok meg, izzadok nagyon szóval ennyi kell is. De ha pl fizikai megterhelés is van, akkor még többre lehet szükség, ahogy írtam, akár 6-ra is.
2015. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ibra1536 válasza:
46%

Vízmérgezés? Azt hogy kell elképzelni? :D

Az én tudásom szerint ha rövid időn belül sok folyadékot iszunk, és már nem fér a gyomorba akkor kihányjuk.

2015. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb így:


[link]

2015. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!