Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez egy normális étrend?

Ez egy normális étrend?

Figyelt kérdés

Anorexiából gyógyulok, és nem tudom, hogy mi a sok, mi a kevés. Annyit szeretnék enni, mint egy normális ember, de nem tudom összehasonlítani mgamat senkivel. Jók ezek a mennyiségek? Ti mennyit szoktatok enni? Mit változtassak, ha nem csak zsírpárnákat akarok felszedni?

Itt van a tegnapi napom, ez egy átlagos nap volt:

R: 1 kifli pulykamellsonkával, sok zöldéggel, 1,5 deci tejjel

T: 2 barack 1,5 deci tejjel vagy 150 g joghurttal, esetleg áfonyával vagy 1-2 korpovit keksszel

E: krumplileves (kb. 150 g), tökfőzelék (kb 200 g)

U: 2 puffasztott rizs mogyoróvajjal (vagy sajttal), 2,5 deci tej, 2 korpovit keksz, 150 g natúr joghurt mogyoróval, mazsolával, mandulával (kb 20 g)

V: 1 kifli pulykamellsonkával, zöldségekkel, 1 tojással vagy sajttal

9-10 óra körül: 150 g natúr joghurt 20 g magvakkal, 2 puffasztott rizs, 1 kockasajt, 3-4 deci tej, 4 korpovit keksz (ez mindig változó, van hogy gyümölcs vagy ízesített, cukros joghurt, jégkrém, túró stb. mikor mit kívánok meg)



2015. júl. 28. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Egesz nap szinte csak tejtermeket eszel es az ebed sem tunik valami laktatonak.
2015. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen magas vagy? Mennyi idős? Fiú-e vagy lány (bár gondolom lány)?

Jó, de egy kifli helyett nyugodtan egyél kettőt (23 éves 155 cm-s lány vagyok, én is ennyit eszem). Ebédre a hét egyik felében nyugodtan ehetsz táplálóbbat (húst körettel), a többi nap főzeléket.

2015. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lány, 160 cm és 17 éves. Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 28. 19:18
 4/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
81%

Gyorsan írtam, remélem nem lett szertelen:

E

x anorexiásként anno ugyanezeket kérdeztem mindenkitől. Természetesen hülyének néztek. Nálam annyi jött még hozzá, hogy pszichés alapon megszűnt az éhségem és hiába nyerem lassan vissza a régi sólyom, nem jött elő. A mai napig éhség nélkül eszem, nincs olyan, hogy adag.


„Anorexiából gyógyulok, és nem tudom, hogy mi a sok, mi a kevés.” – nos, nincs sok és nincs kevés.


„Annyit szeretnék enni, mint egy normális ember,” – ilyen sincs. Te 160 cm vagy és még mindig nem tudjuk, hány kiló. Van egy saját tested, aki a saját ritmusában kéri a kaját. Van, aki 6 étkezéssel viszi be a napi szükségletét, van aki kettővel.

„de nem tudom összehasonlítani magamat senkivel” – nem is kell. Semmi értelme.


„Jók ezek a mennyiségek?” – Ezt az dönti el, hogy nő, stagnál vagy csökken a tömeged.


„Ti mennyit szoktatok enni? „ – ne foglalkozz ezzel.


„Mit változtassak, ha nem csak zsírpárnákat akarok felszedni? „ – egyél és sportolj. Gondolom, híznod kell. Ha nem nő a súlyod, egyél többet. Ha zsírosodsz, sportolj többet és keményebben és egyél minőségi forrásokból. Csak azért viszont nincs értelme mozogni, hogy elégesd, amit megeszel. Legyen meg az izmosodáshoz szükséges edzésmennyiség (Google: alapismeretek; sárga kapszula (ingyen letölthető olvasmány (nem szentírás, de jó kiindulási alap)), de ezen kívül csak éld az életed. NEM KELL MINDEN ÉTKEZÉS ELŐŐT VAGY UTÁN TEKERNI!!!!


Továbbá a tested működésének megértéséhez olvasd el az „amit_a_zsiregetesrol_tudnod_kell” című szintén ingyen letölthető olvasmányt!


A tejet felejtsd el úgy egyáltalán, és tejtermékekből sem ajánlanék ennyit. A sárga kapszulában megtalálod, milyen alapanyagokat használj és mennyit egyél, hogyan oszd el. Igen, el kell majd kezdeni mérni és számolni.


Ez volt a válasz a „ha nem csak zsírpárnákat akarok felszedni? „ részre.


Hagyhatod az egész méricskélést a francba és ehetsz érzésre is. Ha minőségi alapanyagokat választasz, akkor az éhséged nem fog becsapni. Annyit kívánsz majd enni, amennyi kell.


Edzés, heti 1-2 mérlegre állás és pihenés. Nem kell magad senkihez mérni. A saját tested, a mérleg és a tükör mondja meg, hogy mennyi egy adag és hogy mennyit kell enned a céljaid eléréséhez.

2015. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2015. júl. 30. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!