Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a tünetei a szénhidrát...

Mik a tünetei a szénhidrát érzékenységnek?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy ilyen létezik. Nem a lisztérzékenységre gondolok, hanem általánosságban a szénhidrátokra való érzékenységre. Tényleg létezik ilyen? És ha igen, mik a tünetei?
2010. márc. 6. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen,akkor gondolom hasmenéssel jelez a szervezet.De ez nem tuti.
2010. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általános "szénhidrátérzékenység" nincs, csak bizonyos cukrokkal szembeni érzékenység létezik. Az esetek egy része mögött lebontási/felszívódási zavar áll, ez valóban hasmenést csinál (olyan módon, hogy a fel nem szívódott szénhidrátok ozmotikusan vizet tartanak a bélben, ami görcsöket, hashenést okoz). Egészen más jellegű probléma az anyagcsere komplex zavara, ahol bizonyos cukrok hiába szívódnak fel, normális módon nem tudnak felhasználódni enzimdefektusok miatt. Ilyen pl. a galactosaemia, mely többek között sárgasággal, veseérintettséggel, hányással-hasmenéssel és központi idegrendszeri érintettséggel jár. A kép hasonlíthat nagyon súlyos fertőzésre is.
2010. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
van pl. fruktózzal, vagyis a gyümölcscukorral szembeni érzékenység. de úgy van, ahogy az előző írta: olyan, hogy általános szénhidrátérzékenység nincs. Nem is lehetne, hiszen a szénhidrát ugyanolyan elengedhetetlen az életben maradáshoz, mint a zsír vagy a fehérje. szénhidrát nélkül meghalnánk.
2010. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Mostanában feltűnt, hogy ha olyan ételt eszek, amiben sok a szénhidrát, megfájdul tőle a hasam. Ez sem lehet vmiféle érzékenységre jel?
2010. márc. 6. 21:42
 5/7 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a téma. Valószínűleg nekem is valamilyen (ha kis mértékű is) ételérzékenységem van. Nekem ekcéma formájában a bőrömön jelenik meg ilyen hámlós, érzékeny terület ami körben enyhén piros,mintha kivakartam volna. Először az ekcámák fajtái között keresgéltem mert nagyon hajlamos vagyok rá. Aztán hallottam hogy valamilyen étel is kiválthatja - főleg tejtermék (elég sokat fogyasztok: tejekávé,reggeli müzli, egy sima pohár tej) de valamiféle szénhidrátra is gyanakodtam. Sajnos nem tudom kiszűrni az étkezésemből telejesen és így nem egészen egyszerű feladat rájönni mi okozhatja. Jártam bőrgyógyásznál és kaptam rá megfelelő "emulizót". De ha pár napig nem használom újra rosszabbodik. Alaposabban is utána fogok járni. De ezek is hasznosak voltak. :)
2010. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát, a hiperglikémia (túl magas vércukorszint) egyik jele lehet a hasfájás.

de nálad sztem inkább magától az ételtől (vmelyik másik összetevőjétől) lehet hasfájásod.

mindenestre ha fáradékony vagy, gyakran pisilsz, sokszor kiszárad a szád, állandóan szomjas vagy, mostanában változott a testsúlyod (akár hízás vagy fogyásra való képtelenség), nehezen gyógyuló sebeid, fertőzésed (pl. pattanás, nőgyógyászati fertőzés) akkor menj el egy vércukorvizsgálatra.

2010. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó!:) Már elmúlt az evés utáni hasfájás, de az az érdekes, hogy akkoriban vettek tőlem vért, amikor még fájt, és semmi gond nem volt a cukrommal.:O
2010. szept. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!