Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok folyton éhes?...

Miért vagyok folyton éhes? Oké, hogy kamasz vagyok, fejlődő szervezet, de ez már szerintem túlzás.19/L

Figyelt kérdés

Van, hogy hiába eszek pl. reggelire 2 pár virslit, kenyérrel, ketchup+mustár, ilyenkor, nyáron olyan 8-9 körül, ebédidőre (dél körül) úgy érzem magam, mint aki nem evett semmit.

Ebédre 2-3 rántott camembert-et, áfonyadzsemmel, sült krumplival és salátával. (rendelt kaja, de nem zsíros/olajos)

Akkor vacsi olyan 18-19 körül, ekkor szokott égetően éhségérzetem lenni. Van, amikor fellép az, hogy hangosan korogni kezd a gyomrom, és ez kissé kínos, főleg ha pl. baráti/ismerősi társaságban vagyok.

Másnap - tökmindegy mit ettem előtte való nap vacsira - arra kelek 6 körül, hogy megint éhes vagyok, és ez frusztrál.

Főleg, ha nyaraláson vagyok, és meg van szabva, hogy az adott társaság mikor étkezik, 3-szor és nem 5-ször mondjuk. (Hamarosan megyek egy 10 napos táborba, és ott nincs tízórai meg du.-i nasi :/ )


Valamint még ha híznék is tőle... ugyanolyan vékony maradok, bármennyit eszek és ez hangozzék bármilyen jól is, nekem nem az. 19 éves létemre nem értem még el egyszer sem az 50 kilót. És nem, NEM vagyok se anorexiás, se bulimiás... semmi!! :(



2015. júl. 29. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez, szívem szerint mindent felzabálnék, csak én hízok tőle, ami amúgy gázabb, ha nem híznék nem állítana meg semmi.:D

Táborba gondolom vihetsz magaddal kaját és, ha éhes vagy akkor megeszed azt.:)

15/L

2015. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyél többet vagy gyakrabban, ennyi, úgy látszik, ez Neked kevés (nekem is az lenne, gondolom).
2015. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy 'ez' felesleges, bocs.
2015. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán a megfelelő ételek ezek.Lehet,hogy kevés a tápanyag,és ezt éhséggel jelzi a szervezet.
2015. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te már nemigen vagy kamasz.. 19 évesen már lezajlanak a kamaszkori változások, vagy legalábbis már nem olyan jelentősek.

A gond, hogy lényegében mű kajákat eszel, kevés vitamin és ásványi anyag. Ha gyakran vagy éhes, akkor egyél napközben mondjuk egy banánt, almát, mogyorot stb. Probálj meg változatosabban enni és jobb minőségű ételeket.

2015. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán ne szemetet egyél... normális, kiegyensúlyozott táplálkozás kéne. Meg ez hol sok? Nem vagyok kamasz, nem végzek fizikai munkát, messze nem vagyok 50 kiló se és híresen keveset eszek... de ennél még én is többet szoktam, már ha vacsira nem nyomsz be egy egész kocát. :D

Meg talán nem vernek agyon a táborban, ha két étkezés között eszel valami kis kaját. :D Vigyél magaddal vagy derítsd ki merre lehet a környéken enni és kész. Zabkeksz, zöldség-gyümölcs (akár aszalva), magok... nem nagy kaland bekapni pár falatot és kihúzod vele egy ideig legalább.

Oka sok dolog lehet, egy orvos többet mondana mint az itteni vakon tippelgetés. Említsd meg a problémádat és kérj egy rutin labort, kiindulásnak jó lesz, aztán a többit majd az alapján lehet.

De szerintem bőven elég lenne, ha átgondolnád MIT eszel és lecserélnéd kicsit minőségibb, lassabban felszívódó tápanyagokra. Meg egy kis mozgást is iktass be, ha amúgy nem szokásod.

2015. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!