Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az oka a hízásnak, ha...

Mi az oka a hízásnak, ha minden rendben?

Figyelt kérdés

Elmentem már pár vizsgálatra, sok hormont néztek, de minden rendben volt. Amúgy nem is eszek sokat (diétát is próbáltam), nem is kívánom nagyon a kaját. Futok is rendszeresen.

Hormonokon kívül mi lehet az oka annak, hogy hirtelen meghíztam és egy dekát se tudok fogyni? Már évek óta se fel, se le nem mozdult a mérleg.


2015. aug. 2. 15:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy esetleg stressztől is lehet.

Az igaz, hogy mikor meghíztam, abban az időszakban nagyon sok stressz ért. De annak már vége. Mostanában (3 év alatt) ilyen nem volt.

Vagy lehet valaki úgyis stresszes, hogy nem is tud róla?

2015. aug. 2. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:

Szimplán az étkezés és az életmód is lehet az oka.

Azt mondod nem eszel sokat. Figyelj, úgy is lehet ám hízni, hogy nem eszel sokat, de amit eszel, az piszkosul hizlaló, mert tele van cukorral és szénhidráttal. Úgy is lehet hízni, hogy hosszú órákon át nem eszel, majd pedig leülsz és hirtelen teli eszed magad. Ilyenkor a szervezet, mivel hosszú időn át nem jutott táplálékhoz, ilyenkor ezt mind leraktározza.

Ha te annyit mozogsz, hogy ezt a mennyiséget pont feldolgozza a szervezeted, akkor fogyni nem fogsz, csak nem hízol és stagnál a súlyod.

És a futás sem feltétlenül segít, ha egyébként mondjuk rendszeres ülőmunkát végzel.

Akkor lehet fogyást elérni, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyi kalóriát a szervezeted felhasznál. Vagyis több kalóriát éget el a szervezeted, mint amennyi kalóriát beviszel.

2015. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hany eves vagy?Melyik hormonokat nezetk?Feltetelezem a pajzsmirigyet,neztek a za ösztrogen ,progeszteront is?Ha ösztrogen tulsuly van az is okoz hizast.

A sterssz nalam nem szokott hizast okozni csak akkor ha a stressz miatt többet eszek,van aki a sterssz miatt nem bir enni,ezert fogyik.Talan az anyagcsered van lelassulva probalj vizelhajto gyogynöveny teat inni,talan beindul a fogyas.

2015. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hízás oka lehet még az életkor előrehaladása ill. az egészséges állapot. Amíg építeni kell a szervezetet, addig arra sok energia használódik fel. Ha javul a test hőszigetelése (bőr alatti zsír), akkor kevesebb energiafelhasználás kell a hőháztartás fenntartásához. Ha teljesen egészséges az ember, akkor kevés elvesztett/elpusztult sejtet kell pótolni. Ha mindezek mellett változatlan az energia/anyag bevitel, akkor hízás jön létre. Csökkenteni kell a bevitelt, de ez nagyon szigorú ellenőrzést kíván és nem csak úgy szemre megítélést.
2015. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2: Pár óra az nem hosszú idő. Dehogy raktároz a test, mert mondjuk 10-20 órája nem evett, az nem sok... Rengeteg ember eszik napi egyszer, semmi baja ilyen téren.

S ha megeszem egyszerre 1500kcalt, többet aznap nem és 2000-t égetek egy nap, ugyan hogyan raktározna negatív energiamérleggel? Fura gondolataid vannak.


Kérdező: kérdés, mennyi az a nem sok. Ha valóban nem reális, hogy ne legyél deficitben, az fura, főleg, hogy nincs bajod. Valamitől kegyetlenül lelassult az anyagcseréd, s annyira nem eszel keveset, hogy 1gy is legyen deficit? Csak találgathatok :(

2015. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem alszol eleget, attól is lehet.
2015. aug. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A hormonvizsgálaton az ösztrogént/progeszteront is nézték. Minden tökéletes.


A kevés evés (milyen jól hangzik :D) nálam azt jelenti, hogy napi 3x eszek kis mennyiséget és bár abban van szénhidrát is, de sok benne a zöldség is. Cukros kajákat nem is eszek.

Arra már én is gondoltam, hogy lehet a kevés kajától hízok, de még ha naponta 3x ennék csak szénhidrátot ekkora mennyiségben, még akkor is kalóriadeficitbe lennék, főleg hogy ott a futás is. (de lehet rosszul számoltam).


Volt egy időszak, mikor tényleg odafigyeltem a kajálásra több hónapon keresztül, akkor se történt semmi. Se fel, se le. A háj nem mozdul rajtam, olyan mintha odakövült volna.


Amúgy 7-8 órát alszok általában és napi min. 2 liter víz is megvan...már arra gondoltam, lehet lelki oka van. Jobb ötletem már nincs.

2015. aug. 2. 18:42
 8/10 A kérdező kommentje:
ja igen, valaki kérdezte, 25 éves vagyok.
2015. aug. 2. 18:43
 9/10 A kérdező kommentje:

Most valami még eszembe jutott és egy picit utánaolvastam, de elég rémisztő dolgokat írtak o.O


Egy érték volt magasabb, a kortizol szint (amit nem is értek, mert a koleszterinem meg mindig alacsony), de az orvos nem foglalkozott vele, mivel minden más jó volt.


Azt tudom, hogy stresszhormon, de azt eddig nem tudtam, hogy az izomleépítésben szerepe van. El tudná mondani nekem valaki, hogy mit lehetne tenni az ellen, ha a test katabolikus állapotban van?

És ha pl. valaki nem sportolna semmit, akkor tulajdonképpen folyamatosan ebben az állapotban lenne? o.O Mert akkor lehet keresek valami olyan sportot, ami kicsit jobban igénybe veszi a szervezetemet :D


Vagy ha pl. valaki folyamatosan stresszel, akkor leépíti az izmait?


Bocsánat a buta kérdésekért, de nem tudtam, hogy a kettőnek van összefüggése :D

2015. aug. 2. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
A folyamatos stressz szép lassan mindent leépít.
2015. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!