Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR-esek, van köztetek olyan,...

IR-esek, van köztetek olyan, akinek a cukra rendben van és az inzulin is csak 60-percnél ugrik meg nagyon?

Figyelt kérdés
Mindenhol olyan tippeket találok, ami cukorbetegenek és/vagy IR-esenek van, de engem az előbbi nem érint és -mint a kérdésben is írtam-, csak a terhelés utáni első (60 perces) vérvételnél ugrott 100 fölé. A belgyógyász ajánlotta a diétát és a rendszeresebb sportot, de egyelőre ennyit tudok. Dietetikushoz majd később tudok menni, de addig is érdekelne, hogy más mit tesz/tett ilyen esetben. Főleg az okoz gondot, hogy ha megyünk a szüleimhez vagy párom szüleihez, mit ehetek, miből csak mértékkel és mi tiltólistás. Sajnos kevés helyen veszik figyelembe, hogy Magyarországon élünk és esetleg lövése sincs az átlagembernek, hogy mit egyen a húsokhoz krumpli&tészta helyett, ha a túl sok zöldséget sanyargatásként éli meg és soha életében nem rendelt étteremben salátát...:-/ (Amúgy nem vagyok kövér, inkább csak hasra kezdtem el kicsit hízni, de eddig azt hittem, azért, mert 2-3 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlót)

2015. jún. 25. 10:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!