Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csinál a szervezetünk a...

Mit csinál a szervezetünk a bevitt energiával?

Figyelt kérdés

Arra gondolok pontosan,hogy mint pl én,hiába viszek be 2200-2300 kcal helyett 5000kcalt,tartósan,nem hízok.(Aminek örülök is.)

De akkor a mi szerveretünk mit csinál a felesleges energiával,ha nem zsíré alakítja??



2015. aug. 3. 18:46
 1/6 anonim válasza:
a bevitt tápanyagokban levő energiát vagy felhasználja vagy raktározza, a harmadik lehetőség, hogy nem szívódik fel, hanem kiürül
2015. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szóval ha a szervezetem ugy goondolja,hogy elég a bevitt ch vagy zsír,akkor felszaívódik,és a székletemmel együtt kiürül,vagy fel se szívódik?
2015. aug. 3. 19:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul szívódik fel s a nem felszívódott kiürül, de részben az is lehet az ok, hogy a tested jobban pazarol, több kalóriát éget, ha sokat kap.
2015. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ember nem mozdony, hogy elégesse az ételt. Asszimilációs és disszimilációs folyamatok zajlanak a testben, ez az anyagcsere ciklus, akinél ez gyors, az nem tud hízni.
2015. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben,koszonom.mindegyik kerdest ertekeltem.
2015. aug. 3. 22:14
 6/6 anonim válasza:
Elégeti, beolvaszti, elraktározi. :) xd
2015. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!