Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálékot tudtok...

Milyen táplálékot tudtok ajánlani joghurt, kefir helyett gyomor nyugtatásra? Tejallergiásnak

Figyelt kérdés

Valami kész ehető, vagy iható, vagy jó előre elkészíthető és hűtőben párnapig elálló dolog lenne jó, amit bármikor előkaphatok.

A gabonatejektől hidegen, vagy melegen, üresen nagyon rosszul vagyok. Csak ha agyon fűszerezem, akkor megy le.


Az energiabomba kisfiam mellett nincs sok időm és gyógyszert nem merek szedni, mert gyúrunk a következő babán. Nálunk még a teafőzés is problémás, mert sokáig (1-2 óra) benne marad a filter, vagy épp a forralás után nem tudom azonnal bele tenni a teát.

A terhességem előtt mindig volt a hűtőben kefír, joghurt (nem csak a fájdalom miatt) és bármikor elővehettem és evés után azonnal hatott. Sőt fejfájára a vanília fagyi vagy hideg tejbe kevert vanillin cukor volt a jó. De a gabonatejek brrr.

A terhességem alatt a laktóz érzékenység mellett a tejfehérje allergia is megjelent és nagyon erős.

A használható ötleteket előre is köszönöm.



#tejallergia #gyomorfájás #gyomor nyugtatás
2015. aug. 11. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem speciel a banán vált be ilyen célra. Próbáld ki, hátha, ha nagy, akkor elég egy fél is. Plusz kúraszerűen szedj valami jó probiotikumot (pl. ProGastro Aktív, drága, de sokáig tudod használni és hatásos).
2015. aug. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyomornyugtatásra sajnos nem tudok semmit, az enyémnek sosincs semmi baja, de ami a tejszerű dolgokat illeti... Próbáltad már a kókusztejet? A gabonatejek elég szörnyűek, bár én az ízesített rizstejet meg tudtam inni, de a kókusztej az egészen más, alapból édes, zsíros, teljesen más, mint egy gabonatej.
2015. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legfinomabb szerintem a rizstej, abból is a the bridge, vagy a joya márkájú az, ami kimondottan finom. Ezek jóval édesebbek, mint a zabtej és társai. Ugyanakkor nem sok értelmét látom önmagában inni ezeket, a gyomrot sem nyugtatja, ahogyan a tej sem. A joghurt, kefír, ha neked bevált, talán érdemes kiváltani szójajoghurttal, zabjoghurttal, ezek nagyjából olyan ízűek, mint a sima boltban kapható tejes pudingok, viszont drágák. Én ezek helyett inkább kölespudingot szoktam készíteni, mivel az kimondottan olcsó, egészséges és finom, gyümölcsökkel leturmixolva nagyon kellemes desszert.
2015. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres megoldás is van, pl. ha jól tudom Espumisan-t terhesség mellett is lehet szedni, bár én sem vagyok híve ezeknek, azt hiszem nem olyan hatóanyagok vannak az ilyen típusú gyógyszerekben, ami bármi gondot okozhatna a gyermekvállalásnál, viszont szedj folsavat, az fontos, már a terhesség előtt is.
2015. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A zabpehely és szerintem a zabtej is gyomornyugtató hatású.
2015. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!