Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy kövér ember nem kap...

Ha egy kövér ember nem kap mást csak vizet, akkor meghal, vagy előbb lefogy?

Figyelt kérdés
Vagy mondjuk csak rostos narancslevet, hogy mégis kapjon némi tápanyagot. Éhenhal, vagy felhasználja a szervezetében elraktározott anyagokat?

2015. aug. 11. 12:59
 1/6 anonim válasza:
Miért így akarsz fogyni?
2015. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szervezet az izmokhoz nyúl, abból nyer energia forrást, ha feldolgozta az izomzatot, jön a zsírtartalék, ha van rajta felesleges akár 3hétig is él étel nélkül, víz nélkül max 2nap.
2015. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, eszembe sem jutott így lefogyni . Csak nem értem azokat az embereket akik szenvednek hogy nem képesek lefogyni... be velük egy kis szobába , kapnak minimális szárazkenyeret és vizet, aztán le fognak fogyni, nem lesz nyafogás...

Nekem sikerült 1 és fél hónap alatt lefogynom 12 kg-t. Mostmár pont tökéletes a súlyom, és az elosztás is. Ezek előtt védtem a kövér embereket, mert hogy biztos nagyon nehét lefogyni , és nem tehetnek róla, stb. De miután nekem is szükségem lett rá, mert ellustultam, és nekem sikerült rövid idő alatt, nagyon fel tud bosszantani az efféle fránya nyávogás :)

2015. aug. 11. 13:11
 4/6 anonim válasza:
87%
Aha, szoval nagy lett a pofad.
2015. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6 hét alatt 12 kiló? Na azt se zsírból adtad le, kis komám!

A formát adó izmaidat fogyasztottad.

2015. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek könnyű ám fogyni... Neked az volt, sokaknak nem. S nem magamról beszélek, én lazán veszem a dolgokat, eszembe sincs éhezni és nehéz rávennem magam a mozgásra, pedig kelleni fog (nem fogyás miatt), hanem azokra, akik tényleg keveset esznek, nagy felesleg mellett, durva, de jó életmódváltással... S iszonyúan lassan megy nekik. Én könnyen fogyok, ha valaki kicsit megvonja tőlem az ételt. Senki sem vonja meg s addig jó mindenkinek :)


De még a koplalás is, ami Téged érdekel, kérdező... Van, aki lazán alig eszik és semmi baja. Én a falat kaparnám 2000 kcal mellett mardosó éhségemben, hacsak nem durván sok a zsír és kevés a szénhidrát. Ellentmondani a csábításoknak az még egész könnyű, de ha ÉHES vagy, nagyon, akár azon a szinten, hogy a tested kezdi lekapcsolni a részegységeket, mert szerinte koplalsz (pedig még alig van kalóriadeficit)... Szerintem ilyenkor kell többet mozogni :D Bár biztos van, aki attól is megéhezik.

S ha valaki tényleg "csak" képtelen fegyelmezetten enni... Nos, neki az átkozottul nehéz tud lenni. Mindenkinek a maga keresztje, ugye. Hiába mondod, hogy eh ne egyen, ha ez neki nem megy (s még jó, mert koplalni tipikusan nem célszerű, fogyási okból pedig általában butaság).


Nos, a kövér ember, ha amúgy nem nagyon beteg s csak vizet kap, akkor sokat fogy, majd meghal. Hogy éhen hal, vagy a tápanyaghiány miatti betegségekbe hal bele, az attól függ. Arról sincs szó, hogy elfogyna az izom és megmaradna a zsír, a test nem így működik, annál azért jóval okosabb :) Természetesen bomlik az izom, de a zsír is, változatos arányban, gondolom. S ha pl. izmos is a delikvens (valamennyi extra izma kell legyen, hordozni a túlsúlyt), akkor ezek az izmok lemennek, igen. Az alapvető izmokhoz már ragaszkodik a test, nyilván előbb bont el egy csomó zsírt, mint ezeket...


S mi a csudának raktározna a test, ha nem használná fel a cuccot szükség esetén? A test igyekszik fenntartani magát. Amit tud, csökkent, de ugye, pl. aminosavak nélkül nem megy... Abból nincs rendes raktár, az jön az izomból... A csontból is kivonja a kálciumot, ha máshol még nagyobb szükség van rá... S ugyebár a normál tartalékok is használódnak, csak azok nem okoznak gondot, mint az izombomlás és a csontsűrűség csökkenése...

2015. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!