Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék lefogyni kb min.10-1...

Szeretnék lefogyni kb min.10-15 kilót, mivel van rajtam elég súlyfelesleg, de pár tanácsot, ötletre is szükségem lenne?

Figyelt kérdés

kb olyan 170 centi vagyok max, és 88 kiló +-2. 20 éves,


Olyan kb 4-hete elkezdtem tervszerűen futni -sajnos egy hét szünettel-, mert nagyon rossz alapjáraton az állóképességem, fizikumom is...


Terveim közt van, hogy majd mikorra már jobban megy a futás, elkezdek úszni is, és laza túrákat is nyomni-mivel hegymellett lakok,az iskola ahova járok egy kicsit a hegyen belül van, és egy kisebb domb-hegy szerüségen el és haza tudok jutni-, és persze meglátogatnám a kondi termet is, de természetesen csak így szépen felépitve, kellő idő után kezdenék bele mindegyikbe, nem nagy hirtelen hogy meghaljak :)


És itt érkezek el a étkezéshez, mivel mondhatjuk úgy nem eszem túl egészségesen, és eléggé hajlamos vagyok a hizásra.


Ezért kérnék tanácsokat és tippeket, hogy hogyan állitsak össze egy normális étrendet, miből álljon, és hogyan változtassam majd esetleg ha majd bejönnek a fentebb említett edzések is.


(Tudom, hogy a diéta az személyre szabott étrend, meg nem csoda fogyókura, és itt nem is egy komplett napi rendszerességű leirást kérek mert arra ott a szakember)


Köszi.



2015. aug. 13. 20:56
 1/4 anonim válasza:
Gondolom sokszor hallottad már hogy semmi kenyér semmi tésztaféle semmi krumpli. Cukorral is óvatosan. Ezeket valóban érdemes megfogadni de ha sikerült lefogyni utána sem szabad visszatérni ezekhez nagy mennyiségben. Sokat igyál de persze enni kell mert az sem egészséges ha valaki éhezik. Sok ember azt hiszi hogy ha állandóan koplal akkor azzal fogyni fog pedig csak az egészségét károsítja.
2015. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta: kerüld a lisztet és a cukrot a fogyókúra idejére, és lehetőleg később is mérsékeld.


Ehetsz bármit gyakorlatilag, csak ne legyen túl zsíros, fűszeres. Pl. grillcsirke hasábburgonyával nem jó, de ha a bőre és a zsíros részei nélkül eszed és köretnek vegyes salátát, az rendben van.

Rágcsálni, nassolni valók helyett szokj rá a szárított gyümölcsre, puffasztott rizsre és gyümölcssalátára. Ha már nagyon nem bírod ki, olyan édességhiányod van, magas kakaótartalmú étcsokit egyél. Igyál sok vizet és gyümölcslevet, teákat, de csak cukor és édesítőszer-menteset. Teába esetleg kis mézet tehetsz.

Ne koplalj, mert akkor csak vizet veszít a szervezeted, nem zsírtömeget.

Ne hagyd ki a reggelit se: egyél friss gyümölcsöket, korpás kekszet, sovány sonkát, túrót, főtt tojást, puffasztott rizst.

Ebédre pl. főtt/grillezett sovány húst, halat, tojást, köretnek rizst, párolt zöldséget vagy salátát.

Vacsorára mondjuk egy könnyű levest (ne tésztásat).

Napközben ha megéhezel gyümölcsöt egyél, vagy sovány joghurtot. És fontos hogy próbáld meg élvezni az étkezéseket. Nézz recepteket, kóstolj meg új ízeket (lazac, avokádó, stb.), legyen különleges heted/hónapod. Úgy sokkal könnyebb végigcsinálni.

2015. aug. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megforgadom ezeket és megpróbálok összehozni valamit.
2015. aug. 15. 02:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerzetes diéta:

reggeli van, ebéd van, onnantól másnap reggelig csak folyadék.

Persze, ha sportolsz, akkor valami kell, hogy előre vigyen, ne száradj ki.

2015. aug. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!