Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felszedtem pár kilót és evvel...

Felszedtem pár kilót és evvel a módszerrel szeretném leadni. Ti mit gondoltok, hatékony?

Figyelt kérdés

Felszedtem egy kis felesleget (5 kilót) az elmúlt hónapokban és most le szeretném adni. Mivel elég sokat szoktam enni , úgy gondoltam , hogy a táplálkozás terén kéne egy kicsit csökkenteni a mennyiséget. Szóval a mostani táplálkozásaim így néznek ki:

-Reggel felkelek 6:30-kor és iszok teát

-Utána a suliban olyan 10 óra körül eszek egy kis szendvicset

-Aztán hazaérek olyan 1 óra körül és ebédelek ami után desszertként , ha van akkor egy kis sütit eszek vagy ha az nincs akkor iszok egy kakaót és ezután már egésznap nem eszek semmit , csak vizet iszok.

Meg ugye tornázok is. Minden este egy 40 percet hasizmozok meg ilyenek , aztán a héten legalább 2-szer vagy ahogy az időm engedi akkor többször felbiciklizek a hegyekbe ami elég fárasztó és jól leizzadok és egy héten egyszer pedig járok zumbázni ami szintén jól megizzaszt.

Szerintetek evvel a módszerrel le lehet adni ezt a kis súlyfelesleget? És mennyi idő alatt? :)



2013. máj. 15. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Fogyni fogyhatsz, mert kevesebbet eszel.


De a tested még aránylag zsíros maradhat, és az egészséged is ugyan úgy le fog romlani, mint a legtöbb emberé.


Miért. Azért, mert eleve az a terved, hogy ócska kajákat fogsz enni, ezekből is keveset. Ócska kajákat, amik eleve hízáshoz jók és hossz távon nem lehet velük egészségesen élni.


1. étkezés szendvics (tömény liszt egy kis ezzel-azzal)

2. ebéd (feltételezhetjük hogy nem valami telitalálat étel) aztán sütemény - süteményről valahogy a lisztes cukros étel jut az ember eszébe. Tehát egész nap amikor eszel, akkor lisztes kajával hizlalnád magad, illetve valami kakaót is írtál. Nyilván tejjel.


Amíg fiatal vagy addig a mozgással együtt még csak-csak elleszel, de tönkre fogod tenni magad. Elvileg nem ez a célod..

Ha nem ez a célod, akkor zöldségeket és húsokat eszel. A napi 2 étkezés alapvetően rendben van, szokás többször enni de a szervezetünk számára eléggé természetes a napi 1-2 étkezés, illetve így alacsonyan tarthatod a vércukor és inzulinszintedet is. Na persze nem úgy hogy cukrot, lisztet és tejet fogyasztasz ilyenkor.


Továbbá ha hosszú távú egészségre / fogyásra pályázol, akkor nem teszed ki az ízületeidet zumbának, mert lehet hogy enyhén vicces de idővel nem fogja szeretni a térded, ehhez képest pedig jobbára értelmetlen, még ha le is izzadsz. Nőként egyértelmű hogy Jógázni, Pilatesezni, Callanetics-ezni, Taichizni kellene, otthon erősítő edzést végezni.


A módszereddel is leadhatod, mert eléggé fiatal lehetsz (szerintem) és visszafogod a táplálkozásodat. De nem leszel örökké ilyen szerencsés.. ezt tudni kell.

2013. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!