Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kéne táplálkoznom?

Hogyan kéne táplálkoznom?

Figyelt kérdés
Nos, jelenleg nyári szüneten vagyok (19 éves fiú, 176 cm, 76 kg) és az a helyzet, hogy össze-vissza zabálok. Nagyjából igyekszem figyelni a tápanyaghatárokra, hogy ne legyen túl sok szénhidrát és zsír, de az időpontok abszolút kuszák. Két éve edzek, heti háromszor, súlyzós edzések, egész szép alakom van már ahhoz képest, ahonnan indultam, de nem szeretném elveszíteni. Szeptembertől is marad a heti 3 súlyzós edzés és mellé 2 futást tervezek még beiktatni. Viszont az étkezést nem tudom hogyan kéne rendeznem. Reggel 6-kor kelek, öltözés, busz, suli, edzés, haza. Átlagban 3-4 órára érek majd haza. Hogyan kéne táplálkoznom közben? Leginkább az időpontok érdekelnének, valamint az, hogy mikor milyen fajta tápanyagot vigyek be. Tavaly nagyjából az volt a rend, hogy mikor beértem, 1 szendvics (kb. 7.15), majd olyan 11-12-13 óra magasságában még egy, hogy legyen erőm edzeni, aztán mikor hazaértem valami főtt kaja, meg még este is valami. Teljesen kusza. Üdítőket most sem iszom, vagy csak nagyon ritkán, inkább olyanokat, amikben nincs szénhidrát. Szeretnék teljesen letérni róluk, abszolút letenni még ezeket is, illetve az édességeket. A célom, hogy tartani tudjam ezt a súlyt. Előre is köszönöm!

2015. aug. 18. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Az összbevitel a legfontosabb, de azt mondják, azért a rendszeresség sem árt :) De pl. én nem ennék, ha nem vagyok éhes és nem éheznék, ha az vagyok... A kettő viszont jól összejön, én is beálltam egy bizonyos ritmusra, de attól még el tud tolódni, nem hiszem, hogy gond lenne.


Hogy mikor és mit egyél, azt Neked kell tudnod, nincsen előírás, nem is lehet, hiszen nem vagyunk egyformák. Nekem pl. elég egyértelmű a dolog, mert kb. egyféleképpen érzem magam jól. De hogy Neked mi a megfelelő, azt nem tudhatom. Van, akinek kell a reggeli, van, aki csak éhes és enervált lesz tőle, van, aki csak nagy adagokkal lakik jól, másnak a sok kis evés a nyerő. A makrotápanyagok mennyisége is elég változatos lehet, ki szénhidrátra, ki zsírra alapoz (fehérjére nem igazán lehet, túl kevés a megfelelő mennyiség ahhoz, hogy kiadja a kalóriabevitel nagy részét)...

Ha edzel, gondolom, azt tudod, hogy előtte és utána hogyan célszerű enned, milyen a tipikus szálkásító és tömegnövelő diéta (bár ez is egyénfüggő, ráadásul vannak nem tipikus módszerek is, kevés szénhidráttal, főleg szálkásításkor. tömegnöveléskor jól jön a szénhidrát, de itt sem mindenki eszik sokat belőle, van, aki csak az edzés előtt tol egy nagyobb adagot).

2015. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!