Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sürgős segítségre lenne...

Sürgős segítségre lenne szükségem. Hogyan kéne táplálkoznom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval, minden reggel eldöntöm, hogy én az adott naptól kezdve új étrendbe, és életmódba fogok. Hát ezt sose sikerül betartanom. Alapvetően azért próbálok odafigyelni magamra, de néha elszalad velem a ló, és akkor jön a bűntudat.

A célok: Szeretnék helyesen, változatosan, egészségesen táplálkozni, az egészségem, és a hosszú élet reményében. Emellett szeretnék többet sportolni, és kevesebb édességet enni.

Ahogy most állok: A reggeli az sosem maradhat el, és az általában egészséges is. Gyümölcs, műzli, tejtermékek, pirítós. A többi étkezéssel van a probléma. Mindig megpróbálok ráállni a többször keveset étkezésre, de úgy néz ki az nekem nem megy. Mindig kilyukadok a 3 nagy étkezésnél, rendszerint teleeszem magam, és utána borzalmasan érzem magam. Ami még gond, hogy az édességet nagyon szeretem, és csak miután megettem kezdek el hisztizni, hogy most ez is megy a fenekemre. Rendszeresen sportolok, de mégsem eleget. Heti egyszer vagy kétszer. Többször szeretnék, de mindig elmegy a kedvem.

Szóval a kérdésem lényegében az, hogy hogyan tudnék változatosabb étrendet kialakítani, főleg úgy, hogy ne érezzem a nyomó telített érzést, és elég vitamint vegyek magamhoz? A csokoládét mivel tudom helyettesíteni? Remélem az életmódváltás a hajamra, és a súlyomra is pozitív hatással lesz. Teljesen azért nem szeretném kiiktatni az édességet. Mi lenne a megfelelő mennyiség?


Az adataim: 18 vagyok, 170 cm, 62 kg. Aránytalan, nagy fenék, kicsi mell.


Bocsi a hosszú szövegért, és köszönöm ha tudtok tanácsot adni.


2012. ápr. 1. 12:15
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és az édességtől gyakran elő is jönnek a pattanásaim...
2012. ápr. 1. 13:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek a számok teljesen normális arányok, jó, hogy normálisan szeretnél étkezni, többet szeretnél mozogni. Ha nagy a feneked, javaslom a futást, fitneszt. Csokira hol azt mondják, hogy hizlal, hol azt, hogy egészséges..Van olyan diéta, hogy étcsoki van benne...Tejcsokit váltsd étre.Kérdésedbe azért válaszokat is írtál. Többször egyél keveset, ne 3 alkalommal tele. Fogyassz több zöldséget, gyümölcsöt, azt elhanyagolják az emberek. Ja, és ne a sarki gyümölcsöstől szerezd be, mert azzal többet ártasz, mint használsz...(ólom)
2012. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon :))
2012. ápr. 1. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az egészséged és a hosszú élet reményében szeretnél változtatni, akkor állj át a paleolit étrendre.

Ezen az oldalon meg népszerűek a sikertörténetek (általában fotókkal): [link]

A sporthoz ösztönzésnek nagyon jól jöhetnek. :)

2012. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!