Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi mennyit kéne táplálkoznom...

Napi mennyit kéne táplálkoznom, hogy ha tömegnövelő nélkül szeretnék hizni és milyen vitaminokat kellene szednem és napi mennyit belőle? Milyen fajta húsokat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. 172cm és 60kg.

2014. júl. 1. 09:44
 1/10 Ati1997 válasza:
helo alapnak egy multivitamin csirkemellet egyél kb 500g-ot naponta mellé kb 200g rizst és t.k kenyeret zöldségeket és tudnál fejlődni na de ez nem egy olyan folyamat hogy egy hét és hatalmas leszel ez elég hosszú folyamat
2014. júl. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2-3g/tskg fehérje és 4-7g/tskg szénhidrát kell naponta. Ha gyors az anyagcseréd akkor a több. A multivitamin az alap, de javasolt a sok zöldség és a gyümölcsök is (azokat bele kell számolni a szénhidrátbevitelnél). A tömegnövelővel sincs egyébként semmi baj, edzés után nem árt a gyors tápanyagbevitel.
2014. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 g feherje nem kell. Nem hasznalnad fel sehova.
2014. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Marcii, ne vitatkozz. Van aki felhasználja, pl. én. Tapasztalat.
2014. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tyler913 ***** válasza:

Általában 2-2,5 g/tskg fehérjét és 5 g/tskg szénhidrátot szoktak ajánlani,de ezek csak irányadó értékek,mindenkinek más jön be. Én pl. ennyi szénhidráttól már durván zsírosodom,így inkább csak 3,5-4,5 közötti értéket fogyasztok.

Szerintem a legjobb,ha elkezded 2 g fehérje és 4 g szénhidrát fogyasztásánál,és megnézed,mi lesz. Ha nem akar beindulni a tömegnövekedés,akkor előbb a ch-t növeld 0,5 g/tskg-nként. Azt tapasztalom,hogy általában aki nem nő,nem fehérjéből,hanem szénhidrátból nem eszik eleget.

Húsból meg soványakat lehetőleg: csirke- és pulykamell,hal,sovány marhahús pl.

2014. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fehérjét csökkentheted bőven elég a 2g én valamikor 1-1,5 g nyomom :)
2014. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatom alapján szoktam javasolni a 3g-ot, a hozzám hasonlóan extrém ektóknak. Én is a szénhidrátot növeltem először (volt 12 g/tskg is), aztán jó sok idő múlva, amikor semmi nem változott, akkor növeltem a fehérjét is.

Egy pár kérdésnél már leírtam, hogy 250 g tejsavófehérje (80%), meg 1 kg liszt volt a standard. Az összesen 320 g, és 82 kg voltam akkor (196 cm). Na akkor fejlődtem. Igaz, 2 hétig ettem ezt így, utána akkor pénzem nem volt rá, azóta meg nem folytattam még komolyan. De 2 hét alatt az egy éve 75 kg-on veszteglő fekvenyomás 90 lett, a 90-95 guggolás meg 115.

2014. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyire magas ch és nem történik semmi?Érdekes.

Megfelelő zsírmennyiség megvan/megvolt?

2014. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkoriban nem figyeltem a zsírbevitelre. Úgy voltam vele hogy összejön ami kell. Viszont napi 0,5-1kg fű kipréselt levét ittam meg. Szóval a vitamin az megvolt.

Kb 1 év óta bevezettem a kendermagot, de ha nincs a szervezetem rákényszerülve a zsír elégetésére (eszek elég szénhidrátot), akkor a zsír a vészkijáraton távozik :) Szóval csekély a zsírigényem.

2014. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szalonna , kolbász, hagyma, alma , irány az erdőmunka,!


Én erőss vagyok az Ózdi vasderék!

2022. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!