Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetnék az ilyen székreke...

Mit tehetnék az ilyen székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
Szombatonként nagyon hosszú ideig tart az esti képzésem egy iskolában, és mire koraeste hazaérek, otthon képtelen vagyok rendesen székelni, és ami sokadik nekifutásra kijön, az is kemény, pedig többféle módszerrel, de gyógyszer nélkül próbálok rásegíteni. Még a suliban is eszek bőven gyümölcsöt, meg iszok kávét. Rendszerint másnapra oldódik csak meg a dolog. Reggel sosem végzek "nagydolgot", csak hazaérkezéskor vagy délután, esetleg késői ébredést követően.
2015. aug. 25. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogyassz rendszeresen erjesztéssel készült tejterméket s (kefir, joghurt, aludttej. Az iskolában meg nyugodtan igyál sokat, ne száradj ki estére.
2015. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kefírért, aludttejért, natúr joghurtért (de a gyümölcs ízűért igen) nem igazán rajongok. Nem lehetne arra az egy napra, meg péntekre szorítani a fogyasztásuk?
2015. aug. 25. 21:32
 3/5 anonim válasza:
Szia! Nem tudom fenn áll e még a probléma de leírom a tapasztalatom, nekem is volt hasonló gondom csak én volt hogy 4 napig se tudtam elmenni. Aznap fogyassz valamilyen főzeléket, igyál ivójoghurtot. Ebből nagyon finom gyümölcsösöket is lehet kappni. Egyél meg egy bolti pudingot, és nap végére igyál TopJoy paprikás paradicsom levet ez is nagyon finom. A végeredmény magáért beszél :D
2015. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A szombati tanítás múlt héten véget ért számomra (igaz egy alkalmat kihagytam, de háromszor ott voltam), a hét ezen napjain már nem jött elő többet ez a problémám, szerencsém volt, vagy csak alkalmazkodott a szervezetem. Köszönöm a tanácsokat, a jövőben talán hasznukat veszem, ha hasonló időbeosztás adódik számomra.

2015. okt. 1. 17:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Részvétem a 4 napos székrekedések miatt, az tényleg pokolian tud fájni egy idő után, nem kívánom senkinek azt a kínt ami ezzel jár. Évekkel ezelőtt velem is előforult ilyen, az egyiknél - ráadásul karácsonykor - azt hittem kórházba kerülök, vagy ki kell hívni a háziorvost, de az utolsó pillanatban csodák csodájára megoldódott. Ahhoz már ricinus olaj kell, ilyen esetben szinte csak az válik be.
2015. okt. 1. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!