Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jó estét kívánok! Hadd kérdezz...

MIKLÓS18 kérdése:

Jó estét kívánok! Hadd kérdezzek már egy bizarr egészségügyi kérdést:jelentős túlsúly,18 éves életkor, de egyébként jó, stabil egészségügyi állapot esetén jó vagy káros-e hogy az étkezések közül a reggelin "spórolok" már több éve?

Figyelt kérdés
több rokonom azzal szívózik velem,hogy ha szeretem a hasamat,akkor miért épp reggel spórolok rajta,és épp ugyanezek a rokonaim emlegetik folyamatosan,hogy veszélyes a súlyfeleslegem!tanácstalan lettem emiatt...
2015. szept. 2. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne, ha vacsorán spórolnál, igen.

Jelentős túlsúllyal nem lesz sokáig stabil az egészségügyi állapotod, remélem tudod.

2015. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Van egy mondás, amit érdemes betartani:

Reggelizz, mint egy király,

ebédelj, mint egy polgár,

vacsorázz, mint egy koldus!

2015. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%
Már régen tudjuk, hogy idézett mondás nem állja meg a helyét.
2015. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Illetve megállja, ha figyelembe vesszük az inzulinérzékenység napi változását.
2015. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont a reggeli a legfontosabb.
2015. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól érzed magad így, akkor nincs vele gond. Rengetegen vagyunk, akik nem reggelizünk, nem tízóraizunk és későn ebédelünk :) Máshogy nem érezném magam jól. A testnek megfelel így, hisz rendszeresen kap megfelelő mennyiségű és összetételű ételt, az inzulinszint hosszas békén hagyása pedig előnyös. Viszont ha valakinek kell a reggeli és erőszakkal megfosztja magát tőle, az nem jó.


Nincs fix szabály, hogy hányszor, mikor és mennyit egyél. Csináld, ahogy jólesik, illetve mivel itt fogyásról is szó van, ahogy hatékony számodra (persze akkor se legyen önsanyargatás).

2015. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadó őszinte véleményét nagyon köszönöm de egyébként miden vélemény annyira szakszerű,hogy pozitívan meglepődtem rajta!nem vagyok önsanyargató,egyszerűen korántól kell talpon lennem,eléggé "rigó" stílusú vagyok,sokszor,ha akarnék is,optimális időben nem tudnék elaludni,max narkotikumokkal,ami életveszélyes lenne,és ezért amíg nem kell talpra állnom,nem is teszem,inkább felébredek,de csak fél órával később is kelek fel,ezt az időt szánhatnám reggelire,amit így megspórolok,inkább lustálkodok,és így a képzésemen még kipihentebb vagyok,de van egy kis szabadidőm mindennap 10:00-kor amikor keveset,de eszek,utána a "penzum" ha letelik(14:00) akkor átlagos adagot ebédelek,aztán kb.18:00 tájban vacsorázok!szabadnapokon reggeli nem is szükséges,mert a rigó stílusom miatt felébredek,és fél óra múlva már ebédelek!aztán 16:00 tájban vacsora és koniec...tudom hogy napi 5 étkezést javasolnak,de ha kb,egyező kalória-bevitellel furán de 2-szer fogyasztok ételt,és az inzulinnal sincs gond(márpedig nincs,mert szoktam tesztelni a vércukromat!)akkor pedig nincs miről beszélni...
2015. szept. 6. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!