Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek ha nagyon kívánom...

Mit tegyek ha nagyon kívánom az édességet?

Figyelt kérdés
Nem mondhatnám, hogy diétázom, de oda figyelek, hogy mit mikor eszem. Igyekszem sok vizet inni és sok gyümölcsöt/zöldséget enni és próbálom kiiktatni a cukrozott ételek. Viszont néha nagyon megkívánom az édességet és nem tudom, hogy ilyenkor mit kéne tennem. Esetleg vegyek be 1-2 szőlőcukrot?! Vagy egyek meg egy kis sütit mert annyi cukor nem árt?!
2015. szept. 3. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne vond meg magadtól azt,amit kívánsz!


Egyé!

2015. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egyél egy sütit vagy csokit. :) Amúgy a szőlőcukor sem jobb.
2015. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A csoki egész jó, alig van benne cukor, legalábbis egy kocka jóféle étcsokiban, csokiból sokunknak pici is elég, ellentétben a sütikkel...


Attól függ, mennyire komoly az édességvágyad s mennyire tartod rossznak. Én nem akarok napi szinten édességet enni, több okból (a szénhidrátdús édességeket már évekkel ezelőtt elhagytam, az könnyű volt, cukorra és keményítőre nem vágyom, csak édességre, mert finom és megszoktam), úgyhogy én úgy alakítom az étrendemet, hogy minél kevésbé kelljen édesség. Hogy mégis befurakszik, az más kérdés, de nem hiszem, hogy függő lennék, egyszerűen csak csinálok a páromnak s akkor már megkóstolom én is, finom, jóféle, miért ne?


Nem tudhatom, Neked jó-e aszőlőcukor. Nekem rossz lenne, én tipikusan kakaót akarok lenni, ha édesre vágyom. Néha gyümölcsöt, bár a gyümölcsvágy és az édességvágy nálam kettő. Nekem kell érezned, mit szeretsz s tudnod, mi segít és mi teszi a helyzetet rosszabbá. Sokunk, ha édességet eszik, akkor megnő az édességvágya és elindul egy ördögi kör...

2015. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!