Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom állandóan a...

Miért kívánom állandóan a csokit, vagy az édességet?

Figyelt kérdés
Már tökre megkeseríti ez az életemet.Ez már rosszabb,mint amikor régen azért voltam hisztis,mert nem tudtam rágyújtani.Sorban szedem fel a kilókat,most próbálom visszafogni magam.Ha egy nap nem eszek valami édeset,akkor már fizikailag kezdem rosszul érezni magam.Levert is vagyok és ideges.Nem szoktam ilyen tábla csokikat befalni,azért ennyire nem súlyos a helyzet,de mindig kell valami édes a számba és ez már hónapok óta így van.Mi ez?Mi lehet a baj velem?22L

#csokieső
2012. aug. 9. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha hirtelen sok, gyorsan lebomló szénhidrátot (cukor) kap a szervezet, a hasnyálmirigy hirtelen sok inzulint bocsát ki. Ez a szint gyorsan leesik, lejjebb, mint a korábbi szint volt - ez pedig még erősebb éhségérzetet vált ki, ugyanarra.


Néhány napig álld meg, hogy ilyet eszel, térj át a lassan felszívódó szénhidrátokra és akkor magától elmúlik a jelenség.

2012. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jól írta az előttem szóló, és sajnos ez ördögi kör: minél többet eszel, annál jobban kívánod. Ez csak akaraterővel küzdhető le. Mindig apró célokat tűzz magad elé: az első napokban csoki helyett egyél pl. buktát, vagy màs édes péksüteményt.vMajd ezt váltsd le gyümölcsre, végül aszalt gyümölcsre. Mire idáig eljutsz, sokkal ritkábban fogod kívánni az édességet. Sajnos az inzulin függőség kemény dió, de legyőzhető. Sok sikert.
2012. aug. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen így van, a cukor is egyfajta kábítószer. én ideges voltam vagy egy hétig mikor hiányom volt.gyűrd le és csak ritkán fogyassz, mert szinte minden kaját teletömnek vele az élelmiszergyártók.
2012. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy nekem bevált tipp, hasonló helyzetben: emeld meg a fehérjebevitelt, az nagyon el tudja tömni az embert.

Rántotta, túró, szárnyasmell, stb.

Ha tudtam, hogy reggeli után sokáig nem lesz lehetőségem enni, mindig egy bőséges rántottával indítottam és a délután közepéig nem is voltam éhes.


Illetve sok helyen lehet kapni szinte teljesen átlátszó zacsiban müzlit, amiben csak magok, gabona van, nincs cukrozva - az az egyik legjobb lassú felszívódású szénhidrátforrás.

[link] - például ez. A csomagoláson nézd meg, hogy tartalmaz-e cukrot, amit te vennél, ha nem, akkor jó. Gyümölcsdarabokkal és natúr joghurttal szintén tartalmas kaja.

2012. aug. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!