Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan alkatú ember,...

Létezik olyan alkatú ember, aki akármennyit eszik, nem hízik?

Figyelt kérdés
Én szerintem ilyen vagyok és nagyon bosszant,túl gyors az anyagcserem
2015. szept. 9. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Régebben ilyen voltam, kb. 20 éves koromig.

Az osztálytársaim már attól is híztak, ha csak ránéztek arra, amit én megeszek. Én meg nagyon sovány voltam.

De ez megváltozott. Egyszer csak rajtam maradtak a kilók. Pedig nem csináltam máshogy semmit sem. Szerintem korral jár.

Most is vékony vagyok, de így a harmincas éveimre eljutottam odáig, hogy már figyelnem kell arra, hogy mennyit eszem.

2015. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kései Sirató ***** válasza:
79%
Tarts egy vitamin-kúrát, majd kezdjél el sokat enni, hízlaló ételeket és mozogj keveset!
2015. szept. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem letezik. Vannak gyorsabb anyagcsereju emberek, akik attol a mennyisegu kaloriatol nem hiznak el amennyit megesznek, ez lehet nagyobb mennyiseg is.


De garantalom neked, ha egesz nap fekszel es zabalsz, el fogsz hizni.

2015. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl a ferjem is ilyen, 25eves.
2015. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Az akármennyi persze túlzás, de olyan simán lehet, hogy nem bír annyit enni, hogy hízzon.

Az anyagcsere sebessége egy dolog (ezt szerintem még roppant könnyű kalóriával ellensúlyozni, bár vannak fura emberek, akik azt mondják, szinte semmivel úgy jóllaknak, hogy nem fér beléjük fél napig több, ezeket nem értem), de ott van az is, hogy sokunk ha többet eszik, többet éget. Én pl. emelhetem a kalóriabevitelemet 1800-ról 2800-ra, nem hízom. Ami nem jelenti azt, hogy ne lettem volna egész életemben túlsúlyos, mert régen nagyon-nagyon "hizlalóan" ettem, extrém sokat, zsírosan-szénhidrátosan, főleg este, sport soha (azért sétáltam :D), de évi 1 kilónál több nem ment fel.

Nagyon nehezen hízom és fogyok, stagnálni viszont könnyen megy.

A párom fordított, könnyen hízik és fogy. De potom 2800 kcallal tartja a 65 kilóját, edzés és sok izom nélkül is. Szerintem normális, talán az átlagnál picit gyorsabb az anyagcseréje, de némi mozgás és könnyű fizikai munka nála ezt hozza össze. Egy izmosabb, nagyobb, aktívabb embernek sokkal több is kellhet. S egyeseknek ez már zavaróan nagy ételmennyiséget is tud jelenteni.


Persze van olyan típus, akinek nehéz, s a nehezen felszedett izom sem akar megmaradni rajta :(

2015. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van. Csak a közvetlen környezetemben ismerek két olyan embert, akik egyenesen zabálnak, mégsem híznak. Egyiküknél pl. a kiadós ebéd után legalább fél tepsi süti a desszert, a másik reggelire vagy négy-öt szendvicset megeszik és a nap többi szakában is kb. ilyen adagokat esznek, plusz nasi.

Vannak, akik nagyon nehezen híznak, mások meg nehezen fogynak.

2015. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ne aggódj 40 éves korod után hízni fogsz, akkor már lassul az anyagcseréd.
2015. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen, családunk is ilyen, de szerencsére mindenki szívós és egészséges is, sokkal jobb, mint elhízottnak lenni és állandóan diétázni. Legalább mindenki ehet rendesen és belefér 6 adag süti is. :-)
2015. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
56%

Nem!


Úgy van, ahogy #5 írja!

"Az akármennyi persze túlzás, de olyan simán lehet, hogy nem bír annyit enni, hogy hízzon."

Hallgassatok rá, jókat ír!


Ha hízni akarsz, keress rá: hízókúra, sűrítés...

2015. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó :mert mennyi az annyi? Volt egy hónap amikor annyit ettem mint molnar krisztian,híztam 3 kilót, 2 nap múlva mínusz 3
2015. szept. 10. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!