Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan alkatú ember,...

Létezik olyan alkatú ember, aki akármennyit eszik, nem hízik?

Figyelt kérdés
Én szerintem ilyen vagyok és nagyon bosszant,túl gyors az anyagcserem
2015. szept. 9. 11:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%

Mivel 2 kilót valószínűleg nem fogytál zsírból 2 nap alatt (ahhoz elég kemény dolog kell, a fickó, aki a Himalájában futott napi 110 km-t olyan magasan, hogy nem tudott enni, na neki ment a dolog, saját bevallása szerint), ez csak ingadozás, kérdező.


#8: Egy ponton túl azért zavaró lehet a dolog. Emlősök vagyunk, még fogyáskor is oly sokat kell ennünk, hogy az azért elég sok macera is, élvezet is tud lenni... Én örülök, hogy nem kell folyton ennem, így is túl sokat foglalkozom evéssel, pedig szeretem.

A párom hízékony, de közel 3000 kcal kell neki naponta a súlytartáshoz, néha már fárasztó neki folyamatosan tolni a nagy tál rizseket, a mogyorót kilószámra... Ha zöldségételt főzök (nálunk ez a tipikus), az elég zsíros, de csak 1-2 étkezésre tart ki, bármilyen sok is.

Aki pedig extrém eset s tényleg iszonyú mennyiségeket kell ennie, pláne ha nagyon aktív, s izmot is akar felszedni, annak azért kemény lehet. Főleg, ha pl. tipikus testépítő étrenden van, ott már van, aki normál anyagcserével is belefárad a folyamatos nagy mennyiségű étel evésébe (a rizs és a süti egészen más szinten van kalóriasűrűség szempontjából).

Én szeretem, hogy stagnáló típus vagyok, jó hát fogyáskor az utolsó kilókkal nehéz, ha nem mozgok, de máskor igen előnyös.

2015. szept. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

"mennyi az annyi" - azt senki nem tudja megmondani előre.

Valamilyen netes kalkulátorral (mondjuk orvosilexikon.hu) számolj magadnak valamilyen irányadó mennyiséget.

Vedd fixre a fehérjét és variáld az energiabevitelt a CH és a zsír mennyiségével. Ehhez persze számolnod kell mindkettőt. Ha nem hízol, növeld a CH-t és/vagy a zsírt. Ha túl gyorsan hízol, vegyél kicsit vissza.


Ha minőségi Ch-t, sok fehérjét és elég rostot akar valaki bevinni, akkor tényleg lehet nyűg a tömegnövelés.

A kulcsszó itt valóban a kalóriasűrűség. Minél kisebb térfogattal kell minél több energiát bevinned. Ha van elég epéd én zsírbevitel növelését ajánlom.


Kicsit elmebeteg "ötlet", de nem csak akkor ehetsz, amikor éhes vagy és nem csak annyit, amennyi jólesik. Lehet kicsit erőltetni is. Könnyen lehet, hogy hozzászoksz a nagyobb mennyiséghez, és rövidesen nem fog gondot okozni, amit korábban soknak éreztél. Én így csináltam, nálam így volt.


Alternatívaként a cukros kaja is kalóriasűrű, de szerintem ne játssz az inzulinnal.

2015. szept. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!