Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha koplalok, szédülök és...

Ha koplalok, szédülök és elájulok, akkor kórházba kerülök? Milyen hasolnó hatásai vannak a koplalásnak?

Figyelt kérdés
a legjobb barátnőm koplalással szeretne fogyni..nem tudom lebeszélni sehogy sem.

2015. szept. 9. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges


Es...en nem tudok másról...

De biztos van meg



Esetleg azt próbálja inkább meg, hogy csak natúr joghurtot eszik es 2 heten répát melle

Anyának bejött ( o csak azért nem evett, mert akkor nem kívánt semmit), fogyott 1-2 kg-ot



Amúgy szerintem ha koplal utána meg könnyebben visszamegy rá az a mar kg


Hány cm es kg?

Hány eves?

2015. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

175 cm

64 kg

nem kövér, csak van rajta pár kiló felesleg

2015. szept. 9. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1: 1-2 kilót 2 nap alatt fogyok bármikor, vízből... Emiatt nem kelll koplalni, főleg, hogy pár hét alatt rendes evéssel összehozható, élvezetesebben.


Kérdező, próbáld rávenni a barátnődet, hogy ne totális koplalást csináljon, hanem egyen, ha keveset is, s főleg a legfontosabb szükségletekre koncentrálva. Fehérje pl. kell, butaság direkt izmot bontatni a testtel. Zsírra is szükség van egy kevésre, ráadásul az laktatóbb, mint a szénhidrát és nincs inzulinválasza, szerintem nem mindegy, hogy a falat kaparja az éhségtől egy fél alma vagy keksz miatt, vagy nyugton van (persze nem mindenkire ugyanúgy hatnak ezek, de tipikusan a szénhidrát laktat legkevésbé, míg a zsírnak nincs izulinválasza és ez sokunknál eléggé fontos az éhségérzet szempontjából. nem véletlen, hogy sok durván szénhidrátszegényen étkező kevés evés mellett is jóllakott).


Ha már ennyire durva ötletei vannak, ajánlanám neki a ketogén diétát is... Ötvözi a koplalás némely előnyét a normális, tartható evéssel (már akinek tartható, persze). Fogyni persze csak úgy lehet vele, ha elég keveset eszik az ember, de ebben sokat segít az, hogy tipikusan leesik az ember étvágya és éhsége.


Nem tudom, mennyit akar fogyni a barátnőd. Ha 1-2 kilót, s nem is érdekli, hogy miből, no az még gyorsan megy, jó eséllyel 2 nap alatt elveszt 2 kiló vizet és salakanyagot, akár többet is... De valós fogyással is hamar összejöhet ez az érték s ennyitől még kevés embernek lesz baja. Én ugyan sosem próbáltam 5 napnál hosszabb totális böjtöt, de az ájulásnak a közelében sem voltam. A párom 7 hétig koplalt, evett, csak keveset és éjjel dolgozott gyárban, neki sem volt semmi baja.

De ha tényleg nem eszik és hetekig, az már kegyetlen, az ájulás a legkevesebb, ott már akár maradandóbb károsodás is összejöhet, ehhez nem értek, de el tudom képzelni. Nem tuti, de előfordulhat. S ugye, butaságokat csináló tinilány... Komoly evési zavar jöhet össze, ha hajlamos rá s manapság sokan azok, a koplalási szándék eleve nem a legértelmesebb csoportba helyezi e szempontból. Nem ismerem az adott esetet, persze, de igencsak megvan az esélye, hogy nagyon rosszul végződjön a dolog.

2015. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!