Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenésre megoldás ilyen...

Hasmenésre megoldás ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Összeszedtem valami vírusos hasmenést, kb. 6 nappal ezelőtt kezdődött, úgy 3 napig csak lazább volt a székletem, de 3 napja kőkeményen mindentől megy.

Konkrétan ha vizet iszok, akkor utána egyből megyek...


Gyógyszert azért nem szeretnék bevenni, mert azt akarom, hogy kiürüljön a szervezetemből ez a vírus, vagy akármi.

Viszont sajnos koplalni sem tudok, mert eléggé savas vagyok, és alapból 1-2 óránként ennem kell valamit (többször eszek keveset, néha kekszet, ilyesmi, mert arra sem akarok gyógyszert szedni..), és ha nem eszem, hanem koplalok, akkor annyira megmarja a gyomromat a sav, hogy konkrétan le kell ülnöm a fájdalomtól.


Tipp, hogy ilyenkor mit lehet enni, vagy inni, vagy csinálni? :(


/Próbáltam banánt enni, meg sajtot (pannónia), de egyik sem segített/


2015. szept. 19. 06:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még a víz is kimegy belőled, akkor mégiscsak kellene valamilyen gyógyszer, hiszen ki fogsz száradni és az veszélyes állapot, én a helyedben sürgősen elmennék orvoshoz.


Széntabletta tájékoztatóján ez van:


"a szén fajlagos felülete igen nagy, ezáltal a bélcsatornában lévő méreg-anyagokat, baktériumokat megköti és így hatástalanítja azokat."

2015. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most nézem nincs itthon semmilyen széntabletta, se savcsökkentő, semmi :(
2015. szept. 19. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!