Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 186 cm vagyok és 85 kiló.170g...

186 cm vagyok és 85 kiló.170g fehérje,110g szénhidrát és 12g zsír a napi bevitelem. Heti három kemyény kondizás és 4 maradék napon futok 45-30 percen keresztül nem kevés ez?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok négyes ötös tanuló vagyok és magas a követelmény ,ez az életmód nem fogja befolyásolni a tanulmányi eredményeimet?
2015. szept. 20. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Durván kevés a zsír. OK, nem kell sok, de 30-40g mindenképp, esszenciális tápanyag!

A kalória is kegyetlenül kevés, miért nem eszel rendesen? Mozgás nélkül nem bírnám semeddig se a 62 kilómmal, ha ennyire koplalnék...

2015. szept. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úr isten, mennyi fehérje. Én is ennyit ettem régen, ennyivel tömegeltem, lett is tőle szép betegségem, a veséim szarok. Orvos szigorúan csak napi 50 grammot engedélyez nekem, ennyivel edzek, és sosem néztem ki ilyen jól...


Vigyázz nagyon, bőven elég napi 100 gramm is.

2015. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első voltam. Való igaz, a fehlérje elég sok, 2g/nettó testtömegkkg is elég bőséges lenne, van, aki 1-gyel tömegel egész sikeresen, de ez nagyban emberfüggő. Van, aki azt állítja, neki tényleg sok kell a fejlődéshez. Szálkásításkor pedig normál étrend mellett nagyobb veszélyben vannak az izmok, ezért szokták megemelni a fehérjét, de azért egy szinten túl értelmetlen. Ha a kérdező nem hájas, hanem inkább izmos, akkor a fehérje lehet, hogy kicsit feleslegesen sok, de talán még belefér. Hozzáértőbbet kellene kérdezni (a testépítősök szerint 2-3g még teljesen korrekt, de amikor a 3 bruttó, hájas súlyra számolt s még erre jön rá a növényi, az már azért túlzás).

50 grammot azért nem mernék enni, nem is menne, akkor kerülnöm kéne szinte minden állati fehérjét, húst már így sem ehetek, nem fér be a 70-90 grammos fehérjekeretembe :D. Az arany középút híve vagyok s nekem nincs sok izmom és nettó testsúlyom 50 kg se lehet, plusz az étrendem vigyáz az izmokra. A kérdező helyében valahol 120g körül vinnék be, de ez csak kósza sacc a részemről. Azért nagyon rossz érték ez nem lehet.

2015. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!