Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnám betartani a...

Hogy tudnám betartani a szénhidrátdiétát?

Figyelt kérdés

Orvosi utasításra napi 200 g szénhidrátnál nem vihetek be többet a szervezetembe.

Egyrészt nagyon nehezemre esik, mert gyakorlatilag szénhidrátfüggő vagyok, imádom a tésztát, zsemlét, csokit, gumicukrot... Igyekszem kerülni ezeket az ételeket, de a nagyobb problémát az okozza, hogy rendszeres időközönként kell ennem. 7,10,13,16,19 órakor, azonban tízóraira és uzsonnára 20 g-ot ehetek, kb egy müzliszelet, vagy egy alma. Én ezzel nem lakom jól, és borzalmasan éhes maradok, nem bírom ki a következő étkezésig.

Hogy tudnék lemondani ezekről az ételekről, édességekről? Illetve mit tegyek, ha folyton éhes vagyok?

Elsősorban azok válaszát várom, akik hasonló cipőben járnak, de nagyon örülnék mindenféle tanácsnak. Köszönöm szépen!


19 éves lány vagyok, 170 centi, és 50 kiló, szóval egyáltalán nem vagyok kövér, nem ebből fakad a diéta.



2015. okt. 13. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Bizonyára a más témakörbe rakással veszett el az irományom... Eh, akkor újra, talán rövidebben.


Ha 20g a kereted a tízóraira, akkor mi a csudának akarsz szénhidrátra alapozni? Ehetnél egy szelet sajtot vagy pár tojást zöldséggel, töredéke lenne a szénhidrátbevitel és jobban jóllaknál...


Ha a megfelelő (vagy esetleg kissé emelt) fehérjebevitel, minimális zsírbevitel és 200g ch nem elég, akkor egyél zsírt. Sok lehetőséged nincs, ha a kalória kevés a testednek :)

De nem is minden szénhidrátlaktat egyformán, még akkor sem, ha alapvetően kalória alapokon laksz jól, mint pl. én.

Bizonyára sok embernek egészen más 20g ch-t tartalmazó almát vagy zabkását enni...


Édességet simán ehetsz, belefér. Csak ne legyen masszív szénhidrát, ha sokat akarsz belőle enni. Édességeket roppant könnyű akár extrém szénhidrátszegényen készíteni.

A csoki pedig még a bolti verzióban is inkább zsíros, mint cukros, főleg a nagy kakaótartalmú étcsokik (amikből sokunknak eleve pici is elég).


Adj még infót, hogy konkrétan mi a gondod, megpróbálok segíteni, bár az én étrendem eléggé más. Én sem tudok nagyon kevés szénhidrátot enni könnyedén, hisz zöldségételeket eszem s más forrásból is viszek be jelentősebb mennyiségű szénhidrátot, de napi 40 grammról már tudom, hogy milyen bőséges keret :) Főleg, mióta kipróbáltam, milyen a 20 vagy a 10g... Hátha tudok segíteni, főleg, ha konkrét kérdésed van.

2015. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

kis plusz infó: PCO gyanú miatt küldtek cukorterheléses vérvételre, ahol kiderült, hogy inzulinrezisztenciás vagyok, ezért van szükségem a szénhidrátdiétára.

A megadott időpontokban kéne reggelire 35, tízóraira 20, ebédre 55, uzsonnára 25, vacsorára 45 g szénhidrátot fogyasztanom. Okj-s suliba és egyetemre is járok, ott meg tudom oldani a háromóránkénti evést, viszont kéthetente gyakorlatom van, amikor nincs nagyon lehetőségem enni.

Ebédre általában főzök magamnak, azzal nincs probléma, csak mondom ezzel a pohár joghurttal való jóllakással. Nagyon sok mintaétrendet átnéztem, mindenhol csak ezt, és a fentebb említett almát, müzlit, 3 darab kekszet, turmixot írják...

Édességekről meg, sok receptet találtam, de a sütiket igazából nem szeretem, csak a csokikért vagyok oda, azok meg lássuk be, elég sok ch-t tartalmaznak

Kérdésem még mindig csak az, hogy hogy oldjam meg, hogy eltelítődjek, de mégse vigyek be plusz szénhidrátot? Illetve hogy szabadulhatnék meg az édesség utáni vágytól?

2015. okt. 13. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Rossz mintaétrendeket néztél... Alma, 3 keksz, jaj.

Sok ilyen nőimagazinos cikk meg csajos blog elég érdekesen áll hozzá az étrendekhez... Legutóbb egy ketogén étrendet láttam, édes, gyümölcsös smoothie-kra és zabkásákra alapozva . A ketogén tipikusan 20-30, de olykor 50g szénhidrátot enged naponta. NEM zabkásával és gyümölccsel szokás megoldani, lássuk be, akkor sem, ha összejön az 50g még így is. Az étrend persze koplalós volt roppantul, mert nehogy már a fogyózni vágyó ketogénezők zsírt egyenek, jaj! A ketogén nem is ír elő sok zsírt, csak ugye, a kalóriabevitel miatt adódik... Koplalni nem jó.

Szóval az ilyen csajos fogyókúrák az édességeket és a joghurtot, gyümölcsöt, zabot nyomatják mindenáron, akkor is, amikor az igazán nem illik a képbe. Nehogy valami újat mondjuk az embereknek, vagy nem tudom.

Nyugodtan el lehet vándorolni a hagyományos utakról, persze a tápanyagbevitelre figyelve s azért az is jó, ha találunk egy közösséget, ahol megtudjuk, hogy hosszútávon működni szokott-e a dolog.


Az édességvágy megszüntetésében nem én vagyok az illetékes, az tuti. Amikor kevesebb szénhidrátot és több zsírt eszem, akkor csökken, illetve nem KELL, de... Jólesik. Úgyhogy sosem álltam le vele.

A csokiról már írtam, az pont nem olyan szénhidrátos, a kalóriák zöme zsírból jön. Egy általam ízre, állagra jónak tartott 70%-osban van táblánként 18g cukor, ez a Te keretedhez képest nem sok s nem kell megenni egy táblával. Én nem eszem cukrot, így én ezt is hanyagolom, persze.

Arról is írtam már, hogy ha kevés szénhidráttal akarsz jóllakni, akkor egyél fehérjét és zsírt, voltaképpen ez logikus, mert csak 3 makrotápanyag van. Plusz zöldséget.

2015. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!