Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem iszok tejet, az milyen...

Ha nem iszok tejet, az milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Mire számítsak? Már lassan két éve nem ittam tejet, idegileg pedig kicsit labilis is vagyok.
2015. okt. 22. 00:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy 15 éve nem iszom tejet, és még nem tűnt fel, hogy lenne valami bajom.
2015. okt. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz ha nem iszol tejet. Igazából az emberi szervezetnek nincs is szüksége a tejre.
2015. okt. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ugye azt tudod, hogy az ember az egyetlen olyan élőlény, amelyik felnőtt korában is anyatejet iszik? Ráadásul másik állatét.

Semmi bajod nem lesz, ha nem iszol állati tejet.

2015. okt. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ha iszok akkor full pattanásos leszek, szóval jobb nem inni...
2015. okt. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egészségesebb leszel: [link]
2015. okt. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tej tehető részben felelőssé az alábbi betegségekért: csontritkulás, szívinfarktus, cukorbetegség, allergiák, reuma, gyomorfekély, mell-és prosztatarák Egyes vélemények szerint éppen a túlzott tejfogyasztás a csontritkulás kiváltó oka, ami az eddigi véleményekkel szemben homlok egyenesen ellenkező.
2015. okt. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmilyennel, ha a tejben levő hasznos/szükséges tápanyagokat mással be tudod vinni.


Én évek óta nem eszem és nem iszom semmi olyat, ami tejből van, vagy csak épp tejszármazékot tartalmazhat, mert a gyomrom nem bírja. Egy kis pohár tej után úgy nézek ki, mint egy 6 hónapos terhes (miközben olyan vékony vagyok, hogy mások szerint már befelé áll a hasam) és ehhez a puffadáshoz még kegyetlenül feszül is az egész hasam, hiába próbáltam többféle laktóztablettát is, annyira érzékeny lettem rá, hogy semmi bogyó nem használ. Így inkább lemondtam róla.


Szerintem a fehérjén kívül egyébként nincs benne semmi olyan szükséges dolog, azt meg másból is össze lehet szedni.


Meg az is igaz, amit már előttem írtak, hogy az ember az egyetlen élőlény, aki felnőttként is tejjel táplálkozik, minden más emlős megvan nélküle a szoptatós korszak után. Nálunk csak kialakult, hogy ez kell, mert az újszülöttek is ezen élnek, pedig semmi szükség rá. (Valahol olvastam, hogy az állati tej pedig nemhogy nem fontos táplálék, de még ártalmas is lehet a szervezetnek. Bár nem tudom, ez mennyire igaz, arra sem emlékszem, hol láttam.)


De a lényeg: semmi bajod nem lesz.

2015. okt. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom meginni a tejet, évek óta nem iszom. Semmi bajod nem lesz ettől.
2015. okt. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy 10 éve nem iszom tejet, évek óta a laktózt nem csak nyomokban tartalmazó tejtermékeket sem fogyasztom. Jobban érzem magam, mint korábban, mert összességében javult az étkezésem.

Beviszem, amit kell, mi bajom lenne? :D

Nem is tartom előnyösnek a tejet, magam számára semmiképp, bár nem vagyok laktózérzékeny. De picit jobban esik nem inni.

2015. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

3-as.

Mert szerinted a macska mit iszik, sört ?

2015. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!