Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Testképzavarom van?

Testképzavarom van?

Figyelt kérdés
Nekem sosem volt elég egy személy vagy két személy véleménye, mindig több több megerősítésre volt szükségem valamihez amiben nem teljesen hittem, vagy akartam elhinni. Mostanra mindenki azt mondja, elég, álljak le a fogyással. Így vagyok most a táplálkozással is. Néhány hónapja sikerült megszabadulnom 15, 16 kg tól, ami azt jelenti hogy 75 kg voltam ( 167 cm) , és most 59,3 kg körül mozgok, de persze a vízháztartásom , stb befolyásolja minden napos súlyomat, az 59-60 kg között vagyok állandóan. Természetesen nagy erőfeszítésembe került megszabadulni ettől a sok feleslegtől, indult a mozgással, majd a táplálkozással, étkezési szokásaimmal. Ahogy csökkent a súlyom, úgy változott meg bennem valami, de nem tudom még pontosan mi, és miért ?! nem eszek már annyit, ez magától értetődő, különben nem tudtam volna megszabadulni ennyi kilótól, csak mozgással. Elhagytam a cukros ételeket 90 % ban, csak néha eszem édességet, csokit nem is tudom mikor ettem utoljára, kivéve néha (70 % os csokoládét, UpDate édességet). Egy két hónapja, étkezés után, és főleg ha nem mozgom le, vagy nem egyből, HA édességet ettem, vagy valami olyat amit én hízlalónak gondolok, most teszem pl. 5 db lekváros fánkot, ami tocsogott az olajban, elkap a bűntudat , hogy miért kellett megegyem ?! Amikor kibírok sokszor sok mindent, és Kókuszolajjal sütök, sok gyümölcsöt eszem, barna rizst, vad rizst, csirkét, csökkentett CH-ú termékeket, stb, de néha oly ritkán eszek valamit ami igazán hízlal, és tudom nem attól az 5 db egyszeri alkalmas fánktól fogok vissza hízni 15 kg-ot, de gyötör a bűntudat , hogy miért ettem meg amikor meg is tudtam volna állni...ÉS itt nem magammal küzdöttem , hogy most nem eszem meg,pedig kívánom. MEG AKARTAM ENNI, és meg is ettem, tudván, hogy utána rosszul fogom érezni magam. Sport embernek készülök, tudom, hogy a sportolók is esznek néha néha ilyet, de nem érzem még mindig úgy , hogy megfelelnék az elvárásaimnak. Pedig tudom, hogy ennél is jobban fogok kinézni, mert edző iskolába járok,és ennél csak jobbnál jobb leszek alkatilag, de bűntudatom van, és ekkor úgy érzem, hogy nem nézek ki jól, hogy hip hop meghízok. Barátom szerint testképzavarom van, hogy még mindig nem látom be hogy 15 kg fogyás sok. Amikor a célom az 59 kg volt, és elértem, még lejjebb akartam/akarok menni. MOst már az 59 kg sem jó nekem. ÉS tudom , hogy itt meg kéne álljak, tudom, hogy ez jó, de akkor miért van bűntudatom?Minden nap a mérlegen állok anyaszült meztelen, és néhány gramm eltéréstől is elkeseredek, Hiába tudom, hogy a jelenlegi táplálék ami a gyomromban van, azért mutat többet, akkor is szomorú leszek a látványtól. Kellene ilyen problémával pszichológushoz forduljak? A nemi életem nem működik túl jól, amióta meghíztam, és elkezdtem fogyni, a szex iránti vágyam is csökkent, és a partneremhez sem vonzódom, hiába szeretem. Egy aggódó 22 éves lány várja a tanácsokat. Köszönöm, hogy elolvastad.

2015. okt. 31. 15:34
 1/1 anonim válasza:

22 évesen máris meg akarsz halni? Grarulálok!

Ilyen ez a mai világ... A kérdésedre válaszolva: igen, testképzavarod van. Ebből lesz a bulimia és az anorexia, ha pedig így folytatod, legkésőbb 30 évesen meg fogsz halni. A párodnak igaza van.

2015. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!