Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van, hogy finomak, az...

Miért van, hogy finomak, az egészségtelen kaják? Miért nem rendelte úgy a természet, hogy ezeket az emberek ne szeressék?

Figyelt kérdés

2015. nov. 5. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem maga az étel az egészségtelen, hanem az, hogy mivel finom így nagyobb adagokat eszel.
2015. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jó a kérdés. Alapállapotban, a kezdet kezdetén majdnem minden majdnem egészséges volt és legtöbbször finomnak is éreztük. Aztán jött az okoskodás és az ember belenyúlt abba, ami alapból is finom és szétcseszte, hogy még finomabb legyen. Ettől azonban nem lett egészségesebb, csak finomabb, sőt, általában egészségtelenebb lett (az amibe belenyúlt). Mivel hozzászokott, hogy amibe belenyúlt, az finomabb, már nem érezte finomnak azt, amibe nem nyúlt bele. Ezért már csak olyanokat evett, amibe belenyúlt, és letojta, hogy egészségtelen(ebb).


Nem a természet rendelte így, mi szoktattuk hozzá magunkat.


A természet is hibás kicsit, mert azt érezzük finomnak, ami cukros, sós zsíros. Mégsem a gyümölcsöt (cukor) és a hidegen sajtolt olajakat preferáljuk, mert finomabb a cukros fehérliszt margarinnal vagy finomított étolajjal. Mi toltuk el az egyensúlyt rossz irányba. Vagy a szüleink, akik engedték, hogy gyerekkorunkban csokival tömjük magunkat.


Saját példából kiindulva kis tréninggel mindenki vissza tudja szoktatni magát a természetes ízek élvezni tudására.

Nekem is beletelt pár hétbe-hónapba. Gyakran ettem pl. virslit (miért? mer’ fííínom volt ). 100 grammja 2,1-2,5 gramm sót tartalmaz. Régen ezt éreztem normálisnak. Ez a 2,5 g/100g most annyira sósnak tűnik, hogy csak fanyalogva tudom megenni. Ha egy pár hétig nyomatnám, már észre sem venném, és a mostani kajámat érezném íztelennek.

Ilyen ez sajnos.

2015. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egészségtelen ételeket nem a természet kreálta, hanem az ember, pontosan tudva, hogy milyen ízfokozókat használjon ahhoz, hogy széles körben népszerű legyen a végeredmény.
2015. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mivel én az egészséges ételeket általában még jobban szeretem... Az egészségtelenek zömét pedig kicsit sem.

Elég poénos boltban mászkálni s látni, mennyi étel van, ami nekem nem kell... Pár alapanyagot veszek csupán.

2015. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!