Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tehéntej egészségtelen?

A tehéntej egészségtelen?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvastam,h egszségtelen,majdnem méregnek tekintik egyes szerzők.Ezmitől van.Igaz az hogy egészségtelen,meg nem szabadna inni?

Meg nem értempl.hogy ha az emberek többsége nem tudja megemészteni,akkor mégis hogy hogy bírják inni?



2015. nov. 18. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem egeszsegtelen, hacsak nincs laktoz- vagy tejfeherje-intoleranciad. Akinek van, az nem issza, mert megf*satja vagy epp rosszul lesz tole, ez ennyire egyszeru. Teljesen elhagyni az etrendbol hulyeseg, mert fontos feherje- es foleg kalcium-forras, kulonosen gyerekeknel, igy intolerancia eseten ezeket mashonnan kell potolni.
2015. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
harminc egynéhány éve iszom naponta a házi, nyers tehéntejet, elég nagy mennyiségban (napi egy liter kb.) és nincs semmi bajom tőle, akkor lenne ha nem tudnám inni...
2015. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Lenke!

Én 70 évesen kaptam tej allergiát. Addig a tejfölt is tejszínnel ettem.

2015. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki rendszeresen issza, az általában jobban meg tudja emészteni, de van olyan, aki nem, s puffad tőle. Attól még nem hagyja abba az ember valaminek a fogyasztását, mert az érezhetően rossz neki... A laktózérzékenyek zöme sem, inkább bekap egy laktáz tablettát. Ez nekem már fura.


Nos, különbség van a bolti és a házi tej között, de egyiket sem mondják jónak, valóban. Én nem szoktam erősen kikelni ellene, mindössze picit természetellenesnek tartom a tejivást (persze az ember sokmindent csinál, amit más állat nem), tudom, hogy a legtöbb ember többé-kevésbé rosszul kezeli, nekem pedig semmi szükségem rá, a boltit pedig úgysem innám meg. Vannak kálciumforrásaim, bár állítólag a tej kálciumtartalma elég rosszul szívódik fel, a nagy tejivó országokban sem jobb az emberek csontja.

Ha valaki sokáig nem iszik tejet, akkor pedig tényleg elszokik tőle s nem tudja jól kezelni a teste s hasmenése lesz, ha újra iszik. Legalábbis van ilyen, nem tudom, ez-e a tipikus, de van benne logika.

2015. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%

Az emberiség legalább 8000 éve issza különféle növényevő állatok tejét. Ha ártalmas lenne, ennyi idő alatt rájöttünk volna...


"picit természetellenesnek tartom a tejivást" - egy emlősnél?

2015. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Igen, egy felnőtt emlősnél. Kisbabaként természetesen a legjobb a saját fajunk teje, pont ezért vagyunk emlősök, minden emlősállat szoptatja a kicsinyét, pontosan a neki megfelelő összetételű tejet produkálva.
2015. nov. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban egészségtelen. Legalábbis ez a legújabb tudományos vélemény. Aki bírja, az igya. Nekem problémát okoz az emésztése. Nagyon fáradt leszek tőle, és émelygek. Igaz én már nem vagyok fiatal.
2015. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!