Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hétköznap reggel, nem tudok...

Hétköznap reggel, nem tudok enni öklendeztem tőle mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 26. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne egyél, én se bírok reggel enni. Nézni se bírom kb., mikor reggel ébredés után nem sokkal valaki már tömi a fejét.
2015. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is így vagyok, én megtaláltam azt az egy kaját, ami lemegy (orvosi tanácsra muszáj volt valamit ennem). Ez nekem a zabkorpa gyümölccsel. Az ilyen rántotta, vajas kenyér, pirítós féle reggeliktől máig végighányok magamon. Erőltetni semmit nem szabad.
2015. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyüt próbálj enni , inni és lassan, de inkább hideget.Keksz teával.Ez biztos megmarad benned.
2015. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom már, hogy hogyan, de nekem ez felnőtt koromra megszűnt. Talán a sok diéta, probiotikum, vagy csak szimplán kinőttem. Ha nem esik jól, nem kell enni. Nem lesz semmi bajod, ha nem eszel egyből felkelés után.
2015. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyél, ha úgy jobb neked.

Nekem ugyan nem lesz tőle bajom, csak éhes leszek tőle és végigeszem a napot és lenyom és enervált leszek :D Reggeli nélkül pedig jóllakott és viszonylag energikus (esti típus vagyok, sosem pörgök délelőtt). Segít valamit, ha szinte kizárólag zsírt eszem (a szénhidrát sokkal rosszabb s attól leszek igazán éhes), de az se jó, plusz tök felesleges.

Nem mindenkinek jó a reggeli, bármit is mondanak.

2015. nov. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én sem tudtam (most se nagyon) enni suli előtt, rosszul vagyok tőle, inkább megvárom amég éhes leszek, olyan 10-11 körül, és szünetben eszek valamit.
2015. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha valaki akkor eszik, iszik, ha éhes vagy szomjas, már késő. Az már a szervezet vészjelzése. Ettől már nem tudsz figyelni semmire, mert azzal vagy elfoglalva, mikor veheted elő a kaját. Éppen ezért valamivel el kell indulni, bármily csekély dologgal. Legyen egy pohár gyümölcslé, tej, pár falat keksz. Nem feltétlenül kell szalonnás rántottával kezdeni a napot. Én is észrevettem korábban, hogy ha nem eszek reggel semmit, akár el is szédülök, nincs erőm, nem tudok koncentrálni. Ez nem mostanában volt, hanem évtizedekkel ezelőtt. Azóta iszok egy pohár vizet, mikor kikelek az ágyból, később megreggelizek, és úgy kezdem a napot. Tólenni sem szabad, mert az is leterhel; akkor sem működik az ember rendesen.
2015. dec. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a "tólenni" helyett "túlenni"
2015. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"a reggeli a nap legfontosabb étkezése". ezért én minden reggel felkelek 10:00 és 12:00 között, aztán reggelizek 13:00 és 17:00 között. nem ritkán 02:00 körül, vagy még később szintén eszem valamit, általában nem is keveset. nem állítom, hogy ez egészséges, de nem érzem magam se betegnek, se gyengének. nem tudnék közvetlenül felkelés után enni (dózsa györgy se tudott). sem a kevés, sem az elmaradt, sem a sok reggeli nem tesz kárt bennem; tudok élni, dolgozni, nem ingadozik a hangulatom, erőnlétem.

nem vagyunk egyformák.


ha nekem valamiért muszáj lenne reggelit ennem a nap elején, valószínűleg az utolsó, éjjeli étkezéskor ("vacsora") sokkal több folyadékot innék, és kevesebb száraz takarmányt. attól jellemzően megéhezem reggelre, csak nyilván vese/hólyag/izzadás/hőmérséklet kombinációtól függően mások nem tudnak folyadékbevitel után rendesen aludni.

fordulj dietetikushoz, ha a reggelizés elmaradása/késleltetése problémákat okoz.


szombat, vasárnap, ünnepnap ez a jelenség nincs? mert akkor az iskola/munkahely okozza inkább, a lelki eredetű emésztőrendszeri zavarokra pszichológus segítségét javasolnám.

2015. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7: Ez nem igaz. Nekem jól működik az éhség- és főleg a szomjúságérzetem :) Nem tudok olyan sokat és olyan sűrűn inni, hogy ne legyek szomjas, az jön :D De iszom én amúgy is, nassként, torokmelengetőként...

Az éhség kicsit más, az étrendfüggő is. Van, aki SOHA nem éhes, 2 nap után jut eszébe, hogy talán enni is kéne valamikor... De normálisan az ember megéhezik, ezzel nincs baj. Elég rossz lehet megtömni magunkat nem éhesen (bár abban a fázisban, amikor már "tudunk enni", csak nem vagyunk éhesek, elviselhető s persze a túlzott éhség sem jó).

A reggeli viszont van, akinek kifezetten egészségtelen, zavaró és komolyan rombolja az életét. Az ne reggelizzen és ne foglalkozzon azzal, akinek ez nem tetszik :)

SOK éven át reggeliztem és mindig rossz volt. Még több éven át nem és jobb volt. Pár éve 3 körül eszem először, maga a tökély. Én ugyan nem rontom el az életminőségemet mások hiedelmei miatt... ;)

2015. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!