Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz a vesének és a májnak,...

Rossz a vesének és a májnak, ha kevés vizet iszom és napi kb 3-4liter különböző teát iszom?

Figyelt kérdés
2015. dec. 5. 12:47
1 2 3
 11/21 Titusztitusz ***** válasza:
Én azért továbbra is azt javasolnám, hogy KÉNYES orvosi kontrollvizsgálatok előtt inkább ne igyál túl sok teát...Előtte sok idővel, utána nyugodtan, de azért KÖZVETLENÜL kontrollvizsgálat előtt inkább légy óvatos e téren...Sose lehet tudni hogy ezek az orvosok éppen mibe akarnak majd belekötni...
2015. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát nem az orvos köt bele, elmegyek laborvizsgálatra, majd az eredményt elküldöm a plasztikai sebésznek. neki is érdeke, hogy megműtsön.
2015. dec. 5. 17:29
 13/21 Titusztitusz ***** válasza:
Azt azért mindig tartsd szem előtt, hogy az orvos érdeke mindig az, hogy "találjon" valamit akár még a legegészségesebb ember esetében is(!!), aminek ürügyén fel lehet írni neki gyógyszereket, kezeléseket, vizsgálatokat, meg hasonló szépségeket...(Azaz más szavakkal:Amivel nyúzni lehet a delikvens pénztárcáját...)Ez a mai világ sajnos egy ilyen világ...Ezt mindig tartsd szem előtt, ezért írtam azt, hogy ha nem szükséges, ne adj az orvosoknak támadási felületet...Attol függetlenül, hogy a teaivás önmagában nézve egy egészséges, és teljesen ártalmatlan szokás...
2015. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Lehet így van, de az én esetemben ő esik el elég szép összegtől, ha nem műt meg, nem?
2015. dec. 5. 17:46
 15/21 Titusztitusz ***** válasza:
Hát...Ha az orvosnak ez esetben az az érdeke, hogy MINDENÁRON megműtsön, neked szintén, akkor ez esetben szerintem ihatol nyugodtan annyi teát a kontrollvizsgálat előtt amennyi beléd fér...Nem lesz miért aggódnod...
2015. dec. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kicsit elbeszélünk egymás mellett. Mindegy. Minél jobb vérképet szeretnék, ennyi.
2015. dec. 5. 17:51
 17/21 Titusztitusz ***** válasza:
Nem beszélünk el egymás mellett, csak idővel kiderül mindig, hogy mit,és miért kérdel...És a pontosabb infók fényében időnként változik azért a kép...Csak figyeld meg a bevezető kérdésed kérdését, és a legutóbbi hsz-edben felvetett dolgokat...A két hsz. két különböző dologrol szól...Nade egy szó mint száz, szerintem ihatol nyugodtan teát, amennyit csak akarsz a kontrollvizsgálat előtt...De persze ez csak az én javaslatom, a döntés a tied...
2015. dec. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A vizsgálat előtt 12 órával csakis vizet fogok inni. :)
2015. dec. 5. 18:23
 19/21 anonim ***** válasza:
Milyen tea a tea amit iszol? Mert elvileg gyogyteabol meg gyümölcsteabol lehet inni korlatlanul. (Bar ugye a gyogyteanak is lehetnek hatasai, ettöl gyogytea. En ugy tudom, hogy mindig valtogatni kell a fajtalaz es az ugy mar jo) A fekete teabol nem ajanlatos sokat inni, mert izgato hatasa van, mint a koffeinnek.
2015. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Kontroll vizsgálat előtt is ugyan úgy kell bevinni a szokásos dolgokat, ahogy minden nap szoktuk. A vérvétel előtt megmondja a doki, hogy mit fogyasszál, azt leszámítva mindent ugyan úgy csinálj!!!

A kontroll vizsgálatnak az lenne az értelme, hogy a hétköznapi életritmusod melletti értékek derüljenek ki! Nem padig egy olyan fars érték, amit csak a vizsgálat miatt produkáltál. Pl. ha valaki minden nap szalonnát vacsorázik, 2-3 sörrel, vérvétel előtt ezt egy hétig hanyagolja, akkor lehet hogy koleszterinje épp becsúszik a határérték alá. Az orvos elégedett, mindenki boldog. Miközben valójában az év maradék 360 napjában az egekben van a koleszterin, és rohadtul infarktus kockázat áll fent... Aztán egyszer csak összeesik az emberünk az utcán és ott hal meg, miközben az utolsó 10 évben jó volt a vérképe...

Tehát maradjunk annyiban, hogy mindent úgy kell fogyasztani, mintha nem is lenne vizsgálat. Így derül ki, hogy van-e valami komoly gáz!

2015. dec. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!