Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen fehérjében gazdag...

Milyen fehérjében gazdag ételek vannak amiket ehetnék? A kérdés nem egyszerű!

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok, a világ egyik legdrágább országában és még nem tehetem meg,hogy húst vegyek,max heti 1x. A fehérje szükséglet 15%-át tudom csak naponta bevinni különböző ételekkel. Szoktam sportolni is. Lány vagyok. Laktóz intoleranciám van és egyébként sem tudnám megfizetni a sajtokat. Azt olvastam,hogy még a bab jó, de a gyomrom iszonyú érzékeny és baromira felpuffaszt. Táplálékkiegészítőt meg nem tudok szedni,mert szintén nincs rá pénzem. Na most akkor ilyenkor mi a teendő?
2015. dec. 7. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a szójára allergiás vagyok :D
2015. dec. 7. 11:51
 2/4 anonim ***** válasza:
Tojás, hal, kocsonya, ha északon vagy tenger mellett, szedhetsz kagylót is, ott tiszta a víz.
2015. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) sajnos a hal meg a kagyló itt is drága a boltban. Északon vagyok de nem közel a tengerhez. Persze voltunk megnézni a tengert is...kagylót egy darabot nem láttam csak a partra vetett héjukat.
2015. dec. 7. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig leszel ott? Rövidtávon nem jó, de túlélhető némi izombontás.

A tojásról még nem írtál.

S hogy akkor mi NEM drága?

Az olajos magvakban és a zöldségekben is van fehérje, változó mennyiségben. A gabonákban kevés, bár pl. a zabban valamivel több. A kendermag még itt is aranyárban van, a csudába is, pedig annak az aminosavkomplexe se rossz.

A zöldborsó is puffaszt? S pl. a párom se bírja a SOK száraz hüvelyest, de egy keveset lazán s az is valami.


El nem tudom képzelni, hogyan tudsz bevinni 15% fehérjét, én egy sima zöldségétellel többet vinnék be szerintem... Nagyon szegény vagyok (igaz, Magyarországon) s ha épp nem fogyni akarok, akkor inkább arra kell odafigyelnem, hogy ne egyek túl sok fehérjét... Tejtermék és hús nálam sem szokott lenni. Szóval nem értem.

2015. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!