Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefekvés előtt érdemes enni...

Lefekvés előtt érdemes enni fehérjében gazdag ételeket? Pl. Sovány túrót?

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem.


Mások szerint igen.

2015. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerinted miért nem érdemes?
2015. jan. 18. 13:22
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert túl sok hátránya van a tehéntej kazeinjének, és vélhetően nagy inzulinválaszt okoz.


Ráadásul lehetne enni akár húst is, halat vagy tojást. Tehát ha éheznénk, mondjuk Afrikában akkor értelmetlen lenne erről beszélni, meg kellene enni a túrót amíg meg nem romlik. De azért jelen esetben más a helyzet, így inkább egy rossz minőségű fehérjeforrás marad (összességében).

2015. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elmondanád, hogy miért okoz inzulinválaszt a kazein? komolyan érdekel ,mert többektől hallottam már, és nem értem. az inzulin elválszatásához a pancreas ßsejtjeiben megfelelő mennyiségű glukóz felvétel kell. ez a megfelelő mennyiségű a vérben 17mM (a normális vércukor 5mM). ekkor tudja csak a pancreas felvenni a glukózt, aminek hatására elindul az inzulin elválasztás.


a túróban kb 3g laktóz van 100grammonként, szóval ez nem lehet felelős az inzulinelválasztásért. tényleg kíváncsi vagyok.

2015. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, úgy látszik nem csak a glükóz inzulinogén.


Különben nem lenne értelme a tejnek, hiszen annyi tejcukor nincs benne, hogy egy kisbociból szép nagy marha legyen. Tehát kellenek más inzulinogén anyagok is, a cukron kívül.

2015. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát, és akkor én miért nem lettem szép nagy tehén? :D minden este eszek 100-200g zsírszegény túrót.


viccet félretéve, tényleg nem értem

2015. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ektomorf vagyok, nem híztam el én sem pedig régen rendesen ettem az 'egészséges' tejtermékeket.


Sőt, ha bezabálok szénhidrátból, rizsből, cukros ételekből, akkor sem zsírosodom (jelenleg).


Jó a homeosztázisom, nekem csak golyóval lehet ártani, a hormonrendszerem mint a kő! :D


De ettől még szép lassan mi is lebetegedhetünk, csak nem 20-30 év alatt, hanem mondjuk 40-50 év alatt.

2015. jan. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
de én nem vagoyk ektomorf, nagyon nem vagoyk :) baromi könnyen hízok, ha sok rossz minőségű ch-t eszek
2015. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ez így. Meg úgy is, ahogy ez a 3 alaptípus létezik, úgy más felosztások, eltérések is lehetnek emberek között.
2015. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!