Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulémiás vagyok, van valamilye...

Bulémiás vagyok, van valamilyen segitség?

Figyelt kérdés
Kb 3 évvel ezelőttre nyúlik vissza a sztorim.. 15-6 eves voltam amikor elkezdtem fuvezni.. Duci voltam, es szerettem ugy magam.(akkor eppen 9.be.. Elotte mindig csufoltak..) Beállva mindig jólesett kajálni.. Eleinte meg csak "realisan sokat" ettem.Nem hiztam kulonosebben, es nem is foglalkoztam vele tulzottan.Aztan elkezdtem speedezni.. Hát akkor irtó bombába vágtam magam. Fullos volt az önbizalmam. Speedeztunk, buliztunk,setaltunk sokat mozogtam. Ugyhogy amikor fuveztunk nyugodsz szivvel ehettem sokat. Itt most egy hosszu reszt nem ecsetelnek mert nem ez aa lényeg, csak bevezető okként irtam le. Tehat.. A narkot 2 éve hagytamabba. Rég lezártam. Nem is hiányzik.De a szívás egész tavaly novemberig kétnaponta jelen volt. Akkor vege lett egy kapcsolatomnak es uj korszak kezdődött. Egészségre fel. Idegileg totál kivoltam, néha vettem be xanaxot de semmi egyéb.. Karácsony után kezdődött minden. Az exem ledagadtozott aki mellesleg egy dagadt diszno volt (180/115 kb) en pedig 178/80. Valami elkattant az agyamba hogy akkor tenyleg baj lehet ha az eddig Istenito palitol kapom ezt. Amugy is gyenge lelki allapotba voltam meg. Felideztem par emleket a tvbol, a netrol, az eletembol.. Es a tavaly karacsonyi beiglivel kezdodott. Azt hanytam ki eloszor. Eleinte normalisan ettem.. Csak ha ehes voltam es csak keveset, aztan kihanytam. Tok konnyen ment. Nem ereztem buntudatot sem. Aztan egy ido utan azon kaptam magam h egyre tobbet eszek.. Ettem ettem ettem es ettem. Es hanytam. Es ha csak keveset ettem is hanytam. Eleinte csak otthon. Aztan rljutottam odaig h akar a suliban is. Ha megettem egy gyrost be rohantam egy plaza wcbebe. A fogkefe fogkrem kezfertotlenito szappan papirtorlo es parfum nelkul sehova nem mentem. Aztan azt nyomtam magamnak marcius fele hogy áhh semmi gond, ha elértem a kivant sulyt abba hagyom.Aztan ha mar ugyis kihanyom, miert is a salátát meg a csirkét hányom? (A hanyas mellett fogyokuraztam h anyaek ne tudjak mitol fogyok.) Ekozben az exem folyamat zaklatott, a barataim elhagytak, a csaladommal rossz volt a kapcsolat. (A bulemiatol fuggetlenul). Tehat total kivoltam bukva. Utalltam magam. Es megint elkezdtem a fuvezest. Beszivtam majd bezabaltam egyedul es hanytam. Abbahagytam. Rajottem h bezabalni tisztan is jo erzes. Es innentol csuszott ki a kezembol az iranyitas. Volt h napi 2-5x bekajaltam es kihanytam. Volt hogy meloztam es a 15pes szunetemben megettem 2szendvicset ket pudingot es egy tabla csokit meg egy peksutit majd irany a wc. Stbstb.. Volt h javult a hejzet 1-3hétre heti 1-2 alkalomra csokkent de mindig visszatert. Most megint egyhelyben toporgok szeptember ota.. Ketsegbe vagyok esve. Dohanyzok kavezok es eddzek. 178/78 vagyok jelenleg. Nem vagyok kover csak van egy kis felesleg. Okos vagyok, intelligens és nagyszájú, magabiztos , talpraesett fiatal lany. De ha egyedul vagyok es ezt teszem olyan dolgokat rombolok le a lelkemben hogy brutalis. A szüleim latjak de nem tartjak olyan sulyosnak a dolgot mint valolyaban. Tudkm h baj van de nem tudok mit tenni. Adjatok tippeket tanacsokat kerlek. Kivan a nyelocsovem, faj a fejem es a lelkivilágom is rossz. Elegedetlen vagyok magam altal mindennel es onzo, elegem van es nembirom mar. Most fogok erettsegizni es nemtudok ra koncentralni.. Gyogyszeres segitseg van? Speedezzek etvagycsokkentes kepp par hetig? Kerlek kimeljetek meg a negativ kommentektol ne rajtam koszoruld a nyelved. Előre is koszi a segitseget . (18)

2015. dec. 7. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Dettó, de én már feladtam. A három év alatt túl vagyok 4(!) pszichológuson, egy csoportterápián, egy pszichiáteren, most egy ötödik dokihoz járok, teljesen eredménytelenül.


Neked is szakit ajánlok, ami aztán vagy segít, vagy nem.

2015. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom orvoshoz nem akarsz menni és azért írtál ide, pedig az lenne a legokosabb döntés, és álításod szerint te egy okos, inteligens lány vagy.


Nyilván a drogok miatt jutottál el erre a szintre, szóval logikus hogy nem fogsz speedezni, meg egyéb drogokat használni, csak azért hogy az érettségin túltedd magad.. nekem úgy tanították hogy első az egészség és csak utána az iskola, szóval szarj az érettségire, először hozd rendbe az egészséged.


Tedd le a cigit, a drogokat felejtsd el, járj rendszeresen edzeni, állíts össze egy étrendet, fókuszálj a pozitív dolgokra, a negatív embereket ignoráld stb stb.

Röviden ennyit kell tenned hogy rendbe hozd az életed, persze ez nem egyszerű dolog, de másképp nem lehet.


Fejben dől el az egész, csak erős akarat kell.


Próbálj találni vmi hobbit, vagy vmit ami érdekel, és vesd bele magad, irányítsd rá minden figyelmed. Fiatal vagy még, időd van, és ezt ki kell használni.

2015. dec. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!