Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha valaki állandóan cukrosat...

Ha valaki állandóan cukrosat eszik, az vezethet előbb-utóbb cukorbetegséghez? Hogyan lehet utána meggyógyulni abból az állapotból?

Figyelt kérdés

2015. dec. 10. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vezethet, s jól írod, vezetHET, mert a gének is számítanak, van, aki egészséges marad igen egészségtelen életmód mellett is...


A gyógyulás trükkös, alapvetőennem tartják gyógyíthatónak, de állítólag megtörténhet, nagyon alacsony szénhidrátbevitel mellett. De ennek azért érdemes utánanézni, aki kísérletezni akar vele.

2015. dec. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hasnyálmirigy kérdése..nagyon sokat bír, de ha egyszer letédel, akkor utána annyi..jön az inzulin szuri..
2015. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam a stressz és annak hatására a nagyon nagyon sok cukor fogyasztás okozta a cukor betegséget. Ez 2005-2008 között kezdődött és 2008-ra derült ki. Azóta már megtanultam diétázni és normál szint környékén tudom tartani a vércukromat is.


Az eleinte kezdődő szövődmények is már lassan javulnak, de már ezen túl mindig nagyon oda kel figyelnem a szénhidrát bevitt mennyiségére és a minőségére.


A minősége azt jelenti, hogy nem ehetek gyors felszívódású finomított cukorból álló szénhidrátokat vagy pl. fehérkenyeret sem. Barna rozskenyér az mehet és szénhidrát tartalmú lassú felszívódású élelmiszerekből ehetek egyszerre mindig csak egy keveset.

.


A mennyisége azt jelenti, hogy egyszerre csak annyit ehetek amit másfél-kettő órán belül le tud bontani a szervezet normál vércukor értékig.


Ezeket sokan nem tudják és tele falják magukat, aztán várják, hogy ne legyen bajuk, aztán még rá esznek pluszban is, azon a másfél órán belül. Persze a szervezet azt a hatalmas kaja mennyiséget még akkor se tudná normál vércukor értékre lebontani azon a két órán belül, ha csak rozs kenyérből visszük be azt a brutál mennyiséget, a megengedhető sokszorosát, esetleg más szénhidrát forrásokkal kiegészítve.

Aztán jön a szemészeti probléma, a vesebetegség, a láb fekélyesedése és elkezdik darabolni az élő embert. Akkor persze mindenki elkezd kapkodni, hogy mit csináljak most.


Nem kell kapkodni, előre kell gondolkodni, ha lehet még akkor amikor valaki még nem is beteg, de tudja, hogy hajlamos rá.


Csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt és ha lehet akkor kisebb adagokban érdemes enni nem túl nagyon cukrosat. Tudom, én is imádtam, szinte faltam a cukrot a csokoládéval felváltva és együtt. Meg is érkezett ami ezért fizetségként jár az erre genetikailag érzékenyeknél. Most lehetek "okos" de a cukor problémámat már csak állapot fenntartás szintjén tudom kezelni és tünet mentesen tartani.


Szóval egyszerre mindig csak kicsiket lehet enni de azt másfél-kettő óránként meg lehet ismételi. Ezzel a módszerrel hasnyálmirigy kímélő módon meg is lehet előzni a cukorbetegséget, ha még nem alakult ki de esélyes valakinél, mert az apa, anya rokonok kapcsán esélyes lehetne.

2015. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Akkor ezért van a sok pici evés... De ha valaki nagyon inzulinkímélő módon eszik, akkor azért ehet sokat, nem? Nyilván. Ha egyszer alig van inzulinválasz, akkor rendben van. Amúgyis, csak mert valaki cukorbeteg, élhet olyan aktívan, hogy napi jópár ezer kcal kell neki, nem élhet madáradagokon... Igaz, a fizikai aktivitás megintcsak csökkenti a vércukorszintet...
2015. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez éppen nálam teljesül is.

Elég hosszú távokat kerékpározom, ez mostanában 60-80 km-es távokat jelent. Ehhez sok fehérjét szoktam enni. Sajtféléket, felvágottat, szalámit és kolbászt és sült oldalast, csirkét és mindenféle húst. A fehérjékből többet szoktam enni, viszont a szénhidrátból csak mindig azt a mennyiséget eszem meg, amiről már tapasztaltam, hogy másfél óra alatt lebomlik a szervezetemben normál vércukor értékre.


Amikor megyek a hegyekbe tekerni, akkor műzli szeleteket viszek magammal. Legalább 10-20 km-enként kell enni belőle, mert a mozgás elégeti a cukrot a szervezetben. Sőt az ilyen erőkifejtéssel járó túra előtt a metfogamma cukor gyógyszert se veszem be, mert az meghajtana út közben. Úgyis ledolgozom, elégetem a vérben lévő cukrot. Az intenzív testmozgás még a gyógyszert is jól helyettesíti amikor mozgok eleget. Ilyenkor úgyis leesik a vércukrom ha nem pótolom. Ez az egészségesebb módja a cukor szinten tartásának, legalább is nappal. Éjszakára meg ott van a tabletta.


Sőt annyira használódik és fogy és le is esik nagyon kerékpár túrázás közben a cukor. Ilyenkor kell szénhidrátot pótolni, hogy ne essen le mert az rosszulléthez vezetne. Egyszer volt már ilyen még az elején, amikor nem tudtam túrázás közben ehetek-e cukrosat és mikor mennyit. Akkor nem ettem még műzlit, kis csokit sem és majdnem rosszul lettem a végén. Még jó, hogy volt nálam szőlőcukor. Attól szinte percen belül jobban lettem. Azóta viszont időben szoktam enni ilyesmit, amikor kerékpározom. Szóval sok tapasztalatból állt össze, hogy már nagyjából tudom mit mikor hogy lehet.


Itt a videó egy túrámról:

[link]

Itt csak az erdei 20 km-es szakasz látszik.

Ezen kívül 15 km volt amíg oda jutottam és még 35 km amíg Dömösről haza értem.

A videón a jobb felső sarokban látszik egy térkép vázlat, ahol kis nyíl mutatja, éppen hol járunk. Szerintem ez sokkal kellemesebb formája a cukorbetegség kezelésének, mint a metfogammát bevenni, viszont legalább úgy leviszi a cukrom, ha nem jobban! :)



Szóval ez egy állapot amit ha természetesnek él meg az ember, akkor könnyen együtt lehet élni vele és akkor nem is okoz semmi komplikációt, ha akár ilyen módszerekkel is szinten tudjuk tartani a cukrot.

.


Szóval a lényeg, amit tapasztaltam, csak a szénhidrátból nem ehetek túl sokat, a húst hússal és sajttal már sokkal bővebben lehet enni.


Viszont aki nem mozog eleget, annál a túlzott kalória bevitel testsúlyban rakódik fel zsírpárnák formájában és ez a lehető legrosszabb a diabétesznél, hogy az elzsírosodott sejtek inzulin érzékenysége csökken és ez okozza a bajt a cukorbetegség felerősödésében. Ilyenkor már egyre nehezebb diétát jól tartani. Esetleg átállnak inzulinra... Azt csak elméletileg ismerem.

2015. dec. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!