Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak vissza a...

Hogyan szokjak vissza a húsevésre?

Figyelt kérdés

Szép jó napot mindenkinek! :)

18 éves lány vagyok, 3 éve vegetáriánus.Tojást, tejet fogyasztok.Csak állatokat nem.Tulajdonképpen azért kezdtem el ezt, mert frusztrált a tudat, hogy amit én megeszek, az élt, és hogy megölték.Tudom, sokan kinevetnek emiatt, de tényleg így van még ha nem is normális ez, plusz nagyon szeretem még a haszonállatokat is. :S

Eddig semmi bajom nem volt, de pár hónapja gondjaim vannak, ami most teljesedett ki..

Fogytam 25 kilót 3 hónap alatt(most 173 cm vagyok 64 kilóval), de örültem neki, nem nagyon érdekelt, hogy ez nem normális.

Ma viszont a vérképem és a vizeletem nem lett jó.Eddig jó volt mindig, de most alacsony triglicerid, aceton a vizeletben(ez kiszáradés miatt van, orvosom mondta), alacsony vércukor.Plusz idegileg készvagyok, teljesen elborult az agyam, rohadtul fáradt vagyok állandóan, extrém szinten.

Tudom, hogy vissza kell szoknom legalább a fehér húsokra, de tudom, hogy szüleim a szememre fogják hányni, hogy ők megmondták, hogy ez lesz.És húst is nagyon rossz lesz enni..

Visszaszokjak szerintetek?És milyen gyorsan?Eleinte nem fogja leterhelni a gyomromat?

Kérlek, bíztassatok, mert nagyon nem akarok, de muszáj lesz visszaszokni.. :( Mondjatok érveket.. köszönöm



2015. dec. 23. 13:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%
Hívd meg a családot egy jó hamburgerezésre!
2015. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Halat,csirkét azért nem ártana fogyasztani ismét :)
2015. dec. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Tudom, azokat "szeretnék" majd fogyasztani, mást nem.

Félek amúgy, hogy a fejemhez lesz vágva, hogy ők megmondták stb.Oké, ez igaz, de ehhez most semmi erőm egyszerűen..

2015. dec. 23. 14:03
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

1: Gondolj bele a saját szövegedbe. " nagyon szeretem még a haszonállatokat is." Ennek van valami értelme? Tételesen mit jelent, hogy szereted azokat?

2: Készits egy szendvicset, olyant amilyent edddig is ettél, csak tegyél bele egy szelet téliszalámit. Egyél huslevest. Ha izlik köv alkalommal tegyél bele egy pici hust is. Stb.

2015. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Annyit jelent, hogy én nem igazán haszonállatként tekintek a haszonállatokra, hanem mint háziállatokra, nem tudom ez miért van, ezért kicsit nehéz megennem.
2015. dec. 23. 14:08
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell visszaszoknod.

Rosszul eszel (nem azért, mert nem eszel húst).

Vegetárianusként se kell rossz értékeknek lenni.

2015. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Azokat a dolgokat eszem, amit dietetikussal beszéltem meg..amiknek elvileg pótolniuk kéne mindent, amit nem viszek be hússal. :S Ennél jobban odafigyelni sajnos már nem tudok.

És nagyon megijeszt ez, hogy így leépülök.

2015. dec. 23. 14:16
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
És megkérdezted az orvostól, hogy ennek a rosszullétnek köze van-e a húsfogyasztáshoz? Nem hiszem, hogy az miatt lenne! Ha nem akarsz ne szokj vissza rá!
2015. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Elmondása szerint köze van hozzá, de minden orvos mást mond ezzel kapcsolatban.Ez egy ilyen kényes téma :/

Már annyi mindenen változtattam az étkezésemben, s nem hozott javulást semmi sem.

Azt hiszem, eszem csirkemellet és halat, s ha nem leszek jobban, abbahagyom.

Odáig jutottam, hogy nem bírom már ezt az állandó betegeskedést

2015. dec. 23. 14:28
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

Mivel a szervezetünknek nincs szüksége húsra, én is furcsállom a dolgot. Mégis mi az, amit nem viszel be megfelelő mennyiségben? Ha eszed ama ételeket, amiket kell, akkor talán nem megfelelő a mennyiség.

Mindössze a húst hagytad el, elég extrém, hogy bármi bajod van... Mások vígan sportolnak vegánként, paleo vegánként, de még extrém szénhidrátszegényen étkező vegánok is vannak (na az már nekem kissé hihetetlen szint). Na az kihívás, de sima vegának lenni? Amikor sok évig az voltam, lövésem sem volt a helyes táplálkozásról, de nem is gondoltam rá. Mivel sokféle dolgot ettem, rengeteg állati fehérjével, sokféle zöldséggel közte, nem volt bajom. Ma már sokkal megszorítóbban táplálkozom s célszerű kicsit odafigyelnem, de megéri. Vegán nem lennék, sokkal kényelmesebb tojást ennem, roppant tápanyagdús, amivel pedig nem áll jól, arra ott van némi olajos mag és zöldség (egyikből sem ehetek sokat, ha fogyni akarok, az aktivitás durva fokozása nem opció). Működőnek látszik a dolog.

Ami jó, mert a gyakori húsevés számomra nem opció, sőt, az alkalmi sem fér össze az életmódommal és ízlésemmel.

Nem fogadnám el azt, hogy muszáj. Semmi nincs a húsban, amit ne lehetne könnyedén másból bevinni.

2015. dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!