Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le az édességrő...

Hóbogyó kérdése:

Hogyan szokjak le az édességről? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Próbálok egészségesebben élni. Illetve próbálnék. De van egy kis bökkenő. Nagyon nagyon nagyon nagyon szeretem a csokit. Szinte mindennap eszek. Nem bírom megállni. Ha nem eszek érzem hogy kell valami. Ti mit esztek helyette? Mi az ami nem olyan káros, nem annyira drága de tudja helyettesíteni? És mennyi az ideális mennyiség? Köszi előre is! :)

2015. ápr. 23. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

fogaid hogy vannak? az nem motiválna, hogy meg akarod tartani a fogaidat?

én is nagyon szeretem a csokit, szerintem egyfolytában tudnék enni, de engem visszatart az, hogy a cukor nagyon öregít + a fogakat tönkreteszi, stb. stb. stb.

rengeteg problémát okozhat. de én is folyton tudnám enni. így viszont szinte soha nem eszem.

2015. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sótlan mogyorót szoktam, ét csokit, cukor mentes pudingot, túrót keverek ki natúr kakaó porral +stevia, vagy ha megkívánom iszok egy pohár paradicsom levet, egyből nem kell utána csoki.
2015. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
amit néha szoktam: banánt összekeverni teljes (cukrozatlan) kakaóporral. semmi más, csak így együtt. a banánt amúgy is szeretem.
2015. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a kakaós banánt én is ismerem, érett banánnal elég édes, bár ez emberfüggő is.


Nos, én... Nem szoktam le róla. Naponta eszem édességet, igazából jobb lenne ritkábban, de nem látok benne semmi bajt. Ugyanis megváltoztattam az összetételét. Szénhidrát többnyire alig van benne.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor a néha kevés és nagy kakaótartalmú étcsoki kb. a legjobb a cukros édességek közül. Abból a legtöbbünknek pici is megadja azt az élményt, amiért a normálból sokat eszünk. Persze van, aki addig eszi a táblát, amíg van, néha még én is (még jó, hogy szinte sosem veszek csokit, az elmúlt években volt pár tábla és a párom ette meg a nagyobbik felét), pedig a 85%-os már nem is ízlett, nem volt benne semmi édes, pedig még abban is több cukor van, mint amit szeretnék. De ez kilengés, alapból nem eszem normál cukrot.


Ha komolyabban gondolod a megszorításokat, akkor csinálsz saját csokifélét. Kókuszzsír, kakaó, tetszés szerinti édesítő az alap, bár biztos van, aki meg tudná enni nélküle, de ahhoz szerintem komolyan kell edzeni, én csak az édesítetlen kávéig jutottam s az sem az igazi. Nálunk xillit és eritrit szerepel édesítésként. A kesut és kávét ki nem hagynám, nekem úgy ízlik.

Mondhatod, hogy annyira nem olcsó, de a csoki sem az, nem kell sokat enni, a luxust fizesd meg (a testednek igazából nem kell édesség), s nem, az a drága, ha még kakaóvaj is kerül bele, nekem arra már nem telik, de így is elégedett vagyok az eredménnyel.


Amúgy le lehet róla szokni. Nem feltétlenül úgy, ahogy egyesek mondják, hogy ne egyél 2 hétig (na ez egy csokiimádó hedonistának élből közel lehetetlen tud lenni) s elmúlik. Nekem volt életmódváltásom, amikor elmúlt, de pár hónap múlva újult erővel visszatért. Egy igaz csokiimádó nem változik olyan könnyen... Bármennyire is nem KELL a testnek a csoki, ilyen józan megfontolások mit sem számítanak. Hogy ilyenkor mi segít, az gondolom, emberfüggő. Nálam a durván zsíros és durván szénhidrátszegény étrend jött be, de ez elég speciális és extrém megoldás, én is csak 1-2 napig bírtam, továbbá az átlagember pont szénhidrátéhséget kap tőle.

De azért a sok szénhidrát fogyasztása emelheti az édességvágyat, sokaknál ez a hatása.

2015. ápr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Az aszalt gyümölcsökről hallottam még, hogy helyettesíthetik, viszont azt hiszem azok cukrozottak. Nagy akaraterő kell hozzá, az tény. :/ De hát semmi sem lehetetlen :)
2015. ápr. 24. 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell, naponta pár kocka étcsokit imán megehetsz.


Én is diétázok, már három éve tartom a súlyom, és van, hogy egy tábla csokit bevágok egy nap alatt, mert úgy megkívánom.

Nagy ügy, nem hízok vissza, max. 2-3 ingadozás megy, a legtöbb 5 volt karácsonykor, mert kétpfára zabáltam a sütit (rém édesszájú vagyok), de amint visszaálltam a több zöldségre, meg ismét sportoltam, le is ment.

2015. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem minden aszalt gyümölcs cukrozott, a mazsola pl. nem, nem is olyan édes bekapkodva, inkább banánt szoktam enni, fagyasztva nagy élmény, pedig lassan fogy. Napi 1 dekát tolok be, ha épp olyanom van, az egy félperces édes hideg élmény (ha pl. barackkal keverem, hosszabb. sok más gyümölcshöz remekül megy), nekem nagyon megéri.

Most egy kocka csokit ettem, bő 2g szénhidrát, az is komoly... :D De alapból kerülöm a cukrot, így remélem, ez nem fog előforduni minden hónapban, eddig nem tette. Viszont a fogyásba lazán beleférne napi elég sok kocka.

2015. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
az aszalt gyümölcs az nagyon cukros, de nem azért, mert kívülről szórják rá, hanem eleve benne van a rengeteg cukor. nem véletlenül édes.
2015. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván a nagyobbik része cukor, mi lenne más? De van, amit még külön cukroznak és olajoznak (vörösáfonya, gyakran a datolya s minden, ami nem lenne édes, pomelo, gyömbér, savanykás dolgok, ezek brutálisan meg vannak cukrozva).
2015. ápr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, ebben igazad van, hogy van, amelyik cukrozott, de szinte tök mindegy, mert az aszalt gyümölcs mindenképp egy cukorbomba, vagy így, vagy úgy.
2015. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!