Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szokjak le az evésről?

Hogyan szokjak le az evésről?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy túl sokat eszek.

Tudom miket kéne enni, hogyan kéne enni, hogy egészséges legyek, de azt nem tudom, ha eddig sokat ettem, akkor hogy álljak át a többször keveset módszerre? Vagy egyek úgy hogy háromszor egy nap keveset és kész? Aztán a köztes időben meg foglaljam le magam?



2015. máj. 19. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz a kérdés, nyilván nem akarsz éhenhalni... Enni kell. De ezt Te is tudod, ez lejött a leírásból.


Nézd, sokféleképpen el lehet osztani az ételt s a mennyiség is változó. Meg kell találnod a Hozzád illő módszert.

Nem tudom, az elfoglaltság minek kell, az ember jóllakik és nem érdekli az evés, nekem ez a normális... Megfelelő étrenddel nem éhezel meg folyton (bár van, aki állítólag igen, na neki akkor sokszor kell ennie).


Én úgy kezdtem, hogy ha éhes voltam, ettem, annyit, hogy jóllakjam. Mivel így túl sok volt a kalória, átalakítottam az étrendemet, bár eleve nem volt rossz, de lecsökkentettem a szénhidrátot. Az sokaknak bejön.

Amikor stagnálni kezdtem, újra ezt tettem, de itt már az étkezések száma is átalakult. Nekem nagyon jó kevésszer sokat enni (ha megéhezem, nekem sok étel kell), de nem mindenki ilyen. Nincs fix recept, mindenki más.

2015. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pont úgy, hogy annyit eszel amennyit akarsz.


Ha jólesik túlenni magad, és van kaja akkor túl fogod enni magad.


Ha fontosnak tartod a mértékletességet, akkor mértékletesen fogsz enni. Ennyi.


Döntés nem nálam van.

2015. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Fontos pont, hogy miért eszel? Ideges vagy? Stressz levezetés vagy tényleg éhes vagy?

Màs-màs a megoldàs.

Szerintem kérj segìtséget szakembertől. Hàziorvos aztàn dietetikus.


Ui.: ha idegi alapon eszel jò kezdés ha ràdtör az ehetnék, h pl répàt ràgcsàlsz. Tudom, hülyén hangzik. Èn se hittem h segìthet. Manapsàg 5x keveset eszek ;)

Neked is menni fog! Bízz magadban! ^_^

2015. máj. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tajson válasza:
Go fáák jór szelf :D
2015. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszerűen kevesebbet akarsz enni, akkor ugyanakkor és ugyanannyiszor kell enni, de kisebb tányérból és valamennyivel kevesebbet. Nem tudom mennyire eszel túl sokat, de ha szerinted kétszer annyit eszel, mint amennyire szükséged van, akkor fokozatosan lecsökkentheted a felére. Kisebb tányérban. És az evést kezdheted levessel.
2015. jún. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!