Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az érdeklne hogy normális...

Az érdeklne hogy normális mikor a táplálék 24-36 órát van a szervezetben?

Figyelt kérdés
Ez arra vall hogy lassú az anyagcsere? Ezt magamon tapasztaltam. A kukoricát szinte képtelenk vagyunk rendesen megemészteni és evés után 24-36 órával vettem észre a székletemben! Normális válaszokat kérek!
2015. dec. 29. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Normális esetben a táplálék gyorsabban áthalad, megemésztődik és kiürül.


Az anyagcsere elcseszett szó, valójában energiacserét jelent. Az emberi test fizikai értelemben vett (biokémiai) energiamérlegének erőltetett, félig-meddig működő megközelítése vagy modellezése.


Amiről te beszélsz, konkrétan az elfogyasztott táplálék mint anyag haladása a szervezetünkben, nos nem is tudom van-e szavunk rá, az emésztés mást jelent, nem egészen emésztési idő..


Tehát te a kukoricát használod nyomjelzőnek, és ennyi idő míg kiürül belőled. Az én válaszom az, hogy ez nem normális de ez egy statisztikai jellegű kérdés, igazából csak utána kellene keresni, hogy pontosan mennyi is az átlagos kaja-áthaladási idő az emberi testnél

2015. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan ennyi az átlagos áthaladási idő. Egyéni különbségek persze vannak. A kukorica terméshéját az ember a vastag kutikula réteg miatt nem tudja lebontani (megemészteni), erre csak a növényevő állatok bélrendszerében élő baktériumok képesek.
2015. dec. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyomjelzésre speciel pont jó. Nem kell hozzá ultrahang meg ilyen okosságok, elég a kukoricahéj : ))
2015. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2015. dec. 29. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!