Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 24 éves,187 cm magas vagyok...

24 éves,187 cm magas vagyok és a napi kalóriaszükségletem 2154 kcal. Tovább is van!?

Figyelt kérdés
Nos én olyan 1200-1300 körüli kalóriát viszek be kajával naponta és 700-800 kalóriát égetek el átlagosan mozgással,de van amikor többet is. Elvileg 1795.19 kcal az alapjáraton elégő kalória ami ugye a szervezet működéséhez szükséges. Sokat fogytam ebben az évben és a fent leírt adatokkal 69-70-71 között állt be a súlyom, szerintetek ez jó?

2016. jan. 2. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és Férfi. Bár gondolom nem nehéz kitalálni?! :)
2016. jan. 2. 15:52
 2/3 Szintis Zoli ***** válasza:

Ha ez testépítés kategória lenne, azt mondanám, troll a kérdés.


Alapjáraton kéne neked 1800 Kcal. Ehelyett beviszel 1300-at, amiből elégetsz 700-at. Marad a testednek önfenntartásra 600 Kcal, a szükséges 1800 helyett. Ezzel 1200 Kcal mínuszban vagy napi szinten. Ezzel durván heti 1,2 kg fogyást lehet elérni, ami sokak szerint már sok, értsd: nem egészséges. Kiváló módja az izombontásnak, miközben a testzsírod jó eséllyel alig vagy egyáltalán nem csökken. A súlyod valszeg azért tud stagnálni 70 kg-on ilyen kevés kajával, mert már belassult az anyagcseréd.


Tehát: szerintem, de megkockáztatom, hogy szerintünk ez nem jó!


Én 190 cm vagyok és 68 kiló. Ez nagyon kevés, ezért éppen tömegelek: súlyzós edzés és kalóriaplussz.


Neked is ezt javaslom az éhezés helyett!

2016. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szintis Zoli ***** válasza:

Ha 70 kilósan még mindig van rajtad zsír, amit le szeretnél adni, az azért lehet, mert izomból fogytál, de én ezt nem tudhatom. A 700-800 Kcalt most mivel égeted el?


Ha mindenképpen ragaszkodsz a további fogyáshoz (ami remélhetőleg zsírleadás lesz), akkor heti max. 0,5 kg legyen, emelt fehérjebevitel és súlyzós edzés mellett, hogy az izmok megmaradjanak.


Én inkább lassú tömegelést javasolnék súlyzós edzéssel. Heti max 1 kg tömegnövekedés, hogy csak minimális zsír jöjjön fel. Ha így feljött 5-6 kiló izom és nagyon zavar a zsír, akkor lehet kicsit szálkásítani.

2016. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!