Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A KOPLALÁS lehet mégis bevált...

A KOPLALÁS lehet mégis bevált módszer?

Figyelt kérdés
Nem tudom merjek-e belekezdeni. Sok mindent olvastam az interneten koplalással kapcsolatban, természetesen mindenhol mást írnak. Egy szöveg mégis megfogott: "De akik túlsúlyosak azok valójában zsírt fognak veszíteni. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy a túlsúlyos egyének több zsírt használnak fel energiaként, mint a soványabb társaik." Sokan mondjátok, hogy ez csak vízből és izomból megy le. Rajtam 25kg felesleg van. Napi 200-300 kalóriabevitel már bőven koplalásnak számít. De ha ez a kevés 200-300 tartalmaz szénhidrátot és fehérjét is, emellett vitaminokhoz is hozzájutok.. +odafigyelek a napi folyadékbevitelre..Akkor lehetséges, hogy zsírból fogok veszíteni? 25kg! Heti 6-7kg-tól megszabadulok ilyen módszerrel? A mozgást nem is említem, az alap. Visszahízni biztos nem fogom. Mivel étvágyam szinte nincs is, ezért nem fenyeget a koplalás utáni zabálás. Segítsetek légyszíves, nem akarok megbetegedni de gyorsan szeretnék lefogyni. Önbecsülésem már nincs a kövérségem miatt, ezért olyan sürgős. Az ilyen "tuti siker, fél év alatt fogyás" dolgoktól rendesen megijedek, már nem bírom sokáig. Ha valaki tud valamit tanácsolni az írjon már privátba is, köszi. :)
2016. jan. 6. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Haverom úgy fogyott hogy kevesebbet vett mint amennyit amúgy szokott és minden kajálás után csinált pár felűlést + eljárt futni meg ugrálókötelezett. A nyáriszünet alatt ledobott kb 20 kilót. Persze izomból is fogyott de az igazat megvallva még így is jobban néz ki mint amikor dagadt volt.
2016. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet az ilyen drasztikus koplalás! Visszafordíthatatlan súlyos betegséget kaphatsz egy ilyen radikális diétától. Próbálj meg egészségesen fogyókúrázni. Napi 1200 kalóriát vigyél be a szervezetedbe. Számold a kalóriákat. 2-3 napon keresztül megengedett az elején a lé, zöldségdiéta.
2016. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Súlyos betegség alatt mit értesz?
2016. jan. 6. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú daganat, vagy vérképzőszervi betegség. A fehérjét se vond meg a szervezetedtől, mert legyengülsz. Szerintem reggel egyél meg egy lájt mozarellát kenyér nélkül, vagy egy tál túrót szintén szénhidrát nélkül. Ha ezzel indítod a napot, akkor nem leszel fáradt és gyenge. A keményre főtt tojás sem hizlal, és a párolt zöldségek, gyümölcsök sem.
2016. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a fehérjére odafigyelek. :)
2016. jan. 6. 23:17
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Én sem vagyok híve a koplalásnak,(tessék enni rendesen) viszont a jól összeválogatott étrend (napi 4-5 részletben) és egy kevés mozgás a megszokott felett, csodákra képes. A fent említett ételekhez ajánlanám még a gombákat, halakat és a sovány húsokat, főleg a szárnyasokat ( hogy ne csak zöldségeken élj). Fontos a folyadékpótlás is én forrásvizet vagy natúr teákat iszom. Ha éhes vagy és már megetted a napi adagodat sokat segít két teáskanálnyi útifűmaghéj egy kis sovány joghurttal kefirrel keverve, hamar teltségérzetet kelt, fontos, hogy utána igyál pár pohár folyadékot is, (nem kell egyszerre:D). A biztos fogyás titka egyszerű, kevesebb energiát kell bevinni napi szinten mint amennyit elhasználsz így a szervezeted a tartalékból kénytelen pótolni a hiányt.:D Tudom könnyű ezt mondani, de én nem csak mondom.:D 20 kilót fogytam 1 év alatt és csak ritkán éheztem. Én azt mondom jobb megenni egy szelet tortát vagy amit megkívánsz és többet mozogni egy kicsit, mint feküdni és sóvárogni.
2016. jan. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-7 kg? El vagy te tévedve, ahhoz egész nap edzened kellene (vagy csak pár órán át, de nagyon keményen!), hogy kijöjjön a kalóriadeficit...


2-300 kcalban nem tudod bevinni a szükséges fehérjét sem, nemhogy a szükséges minimális zsírt. A szénhidrát nem esszenciális, de ha nem viszel be szinte semmit, a test izomból fogja készíteni a testnek szükséges glükózt...

A fehérjehiány miatt is izmot bont, valahonnan kell neki fehérje, nem tud mit tenni. Az extrém deficit is az izmokat veszélyezteti, hisz koplaláskor luxus a költséges izmok fenntartása, amennyiben van nélkülözhető (a legalapabb izmokhoz azért ragaszkodik a test, azt csak akkor bontja el, ha fehérjére van szüksége és nem kap. max. belepusztul, de nem tud mit csinálni, fehérje nélkül nem tudunk létezni).


Miért nem eszel normlisabban, határozott, de nem extrém deficitben? Kicsit tovább tart, mint a legszerencsésebb esetű koplalással, de ez utóbbinak azért megvannak a maga veszélyei, az izombontáson túl is.


Ha jól csinálod, fél év alatt le tudsz fogyni. Annyi időd legyen már rá, én 4 éven túl tartok ekkora felesleggel :D Na az már zavaróbb, bár a zöme az elején ment le, az utolsó kilók a makacsak. Mondjuk én sokat eszem és élvezetesen, ez számomra fontos, neked sokkal könnyebb lesz, ha tudsz keveset enni.


Az pedig butaság, hogy ne fogyna le zsírból az ember koplalással, mindenki azt teszi, tökmindegy, eleve sovány vagy kövér, csak a sovány bizonyára hamarabb éhenhal (ha nem más okozza a halált s nem hagyja abba).

Bizonyára erősen emberfüggő, hogy miből megy le, ezt nem lehet előre megmondani, de hogy a test hozzányúl a pont ilyen esetre felhalmozott zsírkészlethez, az biztos. Régóta anorexiások, haláltáborlakók, durva börtönök foglyai, éhezők... Nem igazán jellemző rájuk az óriási háj, ha régen kövérek voltak is...

Izomból amúgysem sokáig húznánk. Evolúciós zsákutca is volnánk, ha a zsírt nem használnánk el, ha kell. De a tapasztalatok s ellenőrzött kísérletek is azt mutatják, hogy koplaláskor az ember fogy, zsírból is. Logikus is, mégis mi már történne? Fényből élne s raktározná a semmit és hízna, mint egyes pihent agyúak mondják? :D

A koplalás után van visszahízásveszély, nem közben hízik a delikvens, az tuti.

2016. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!