Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lassú anyagcserét lehetetlen...

Lassú anyagcserét lehetetlen gyorsabbá tenni?

Figyelt kérdés

Mindig is székrekedésem volt, és akármit teszek, nem javul. Amikor egészségtelenül ettem, ugyanolyan volt mint most (4-5 naponta megyek wc-re)

Jelenleg minden reggel zabot eszem gyümölccsel, iszok egy kávét, figyelek, hogy sokat igyak napközben (3 liter megvan), egészségesen táplálkozom, sok zöldséget eszem, a tízóraim gyümölcs, sportolok is.

Mit tehetnék még? Hashajtózni nem szeretnék.



2016. jan. 15. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
en is ugyanígy vagyok,érdekelnének a válaszok! :)
2016. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször volt végbélrepedésem emiatt és aranyerem is lett ( 24 évesen! :( )

Évekig kínlódtam, aztán orvos ajánlására vettem gyógyszertárba rostkészítmênyt ( stimulance-t fogyasztom). Azóta 1 maximum 2 naponta megyek wcre.

Egy próbát megérhet nektek is.

2016. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezd a reggelt, egy üres kefirrel, vagy joghurttal. Ezután eheted a zabodat. Napközben egyél meg minden nap pár szem aszalt szilvát.
2016. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a napi citromfogyasztás megoldotta a problémát. Én is próbáltam sokmindent, de hosszú távon semmi sem vált be ezen kívül. Nem tudom, talán valami gyulladás lehet odabenn, amin a citrom segít, és azért szünteti meg a székrekedést.
2016. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
60%
A keserűsós, glaubersós vizek pl Míra, Ferenc József, stb segíthetnek. Olcsóbb megoldásként a gyógyszertári keserűsó is használható ivóvízhez keverve. Ki kell kísérletezni mennyi kell ált egy-egy pohárkával elég belőlük. Én is joghurtot ajánlanék reggelire útifűmaghéjjal (nincs tápértéke, tiszta rost) és legalább 3dl gyümölcslével, természetesen ezen felül ehetsz mást is nem kell lemondanod a megszokott kajádról sem, illeszd be az étrendedbe. Azt tanácsolnám nézz utána az általam említett "cuccok" hatásának és hetes kúrában próbáld ki őket egyenként majd esetleg kombinálva, de csak óvatosan, nehogy hirtelen besokallj.:D Szerintem nálad is hatásosak lesznek egyenként és kombinálva is.
2016. jan. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kefírrel és a joghurttal vigyázni kell. Nekem pl. a tejtermékek is székrekedést okoznak. Tudom, ez nem gyakori, de biztos nem én vagyok az egyedüli akinél így van.
2016. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem a reggeli 3dl frissen facsart (!) narancslé + fekete kávé kombó szinte majdnem mindig beválik. Van hogy így magában, de talán még jobb amikor felkelek, kifacsarom a narancsot, megiszom, futok 25-30 percet, majd megiszom a kávét. Van hogy a kávéig el se jutok, mert a futás során, majd besza***k, s így még gyorsabban futok haza. :)


Ez mellé még bejátszik időnként saját összeállítású müzli. Az én esetemben ez azért, mert lisztérzékeny vagyok s paleózom is, no meg a boltban vett gluténmentes müzlik ge** drágák.


Ha pedig nagyon akut székrekedésem van, s k**vára zavar, akkor szennateát iszok. Ez nálam 5-6 óra alatt szokott hatni. Megiszok 4-5 dl-t. Ha érzem, hogy mozgás van a beleimben, akkor irány a wc. Keményen kipucol. Viszont fájhat tőle a beled, tehát ezen ne lepődj meg, ha ezt kipróbálod. S javaslom, hogy akkor csináld, mikor otthon vagy, mert többször is kell menni a wc-re néhány órán belül.


Sok sikert.

2016. jan. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!