Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyors anyagcsere, lehetetlen...

Gyors anyagcsere, lehetetlen hízás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


22 éves vagyok, és mindig is egy szál vékony ember voltam, teljesen mindegy mivel próbálkoztam súlyt szedni magamra.

Naponta 7-8 alkalommal eszek, rögtön ébredés után, illetve lefekvés előtt közvetlen. (Ennek ellenére, reggel sacc-per 5-6 óra alvás után, már szörnyen éhes vagyok!)

Próbáltam 'hízókúrát' tartani, azaz ténylegesen szalonna + zsíros kenyér, zsíros ételek, sokszor sokat, de 'nothing happened' jelleggel egy kilót nem híztam tőlük.


Ha eddig esetleg jól hangzana, a probléma ott kezdődik, ha ezt a tetemes mennyiséget nem viszem be nap mint nap, borzasztó rövid időn belül elfogyok gyakorlatilag.

Így is már szinte egy nagyobb szellő elsodor magával:(.


Ami a mozgást illeti, informatikus vagyok és napi 24 órából 48-at gyakorlatilag a gépem előtt töltök. Sport és mozgás nélkül.

Nem tudok súlyt szedni magamra, ellenben leadni piszok könnyen dobom le a kilókat, és már így is túl sovány vagyok, az étrendem ellenére is.


Mit tehetnék?



#hízás #probléma #gyors_anyagcsere
2015. máj. 23. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Ha tényleg sokat eszel és így is vékony (akár kórosan vékony) vagy, akkor meg kellene nézned megfelelő állapotban van-e az emésztőcsatornád.


Ha sokat eszel és nem hízol, az nem feltétlenül a szervezeted energiagazdálkodása.. lehet nem szívódik fel elég tápanyag a véráramodba.

2015. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm:).

Az emésztőcsatorna állapotát hol tudom kivizsgáltatni?

Vagy hogyan néz ki egy ilyen vizsgálat egyáltalán?:)

2015. máj. 24. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Itt ugye az áteresztő bél szindrómára gondolok illetve a bélbolyhok károsodására.


ÁBSZ-t cukorfogyasztással és a cukrok vérben való megjelenésével vizsgálnak (talán galaktóz és glükóz, vagy fruktóz?) tehát igen egyszerű vizsgálat.


Bélbolyhok állapotát tudtommal kolonoszkópos, kellemetlenebb vizsgálattal lehet megnézni.


UH-val a bélcsatorna gyulladását lehetne keresni, amennyiben megvastagodást találnak, és ez megint nem invazív módszer.


Lehet még ultrahanggal vizsgálni az epehólyag ürülését, a patkóbélbe ömlő emésztőenzimek mennyiségét (a kiömlő nyílás nyitását-zárását).


Ezek mind-mind képet adnak az emésztésedről amit egy hozzáértő értelmezni tud.


Persze egyéb szempontokat is vizsgálhat egy hozzáértő. Ha az esetedbe mélyednénk akkor ugye meg kellene nézni pontosan mennyit is eszel, miket, mennyire vagy vékony. Milyen a székleted állaga, gyakorisága.


Tehát az étkezésedről és az emésztésedről kellene adatokat gyűjteni, s ezeket ügyesen kielemezni.


Ekkora szakértő én nem vagyok, meg államvizsgára készülök úgyhogy most jobban nem is mennék bele.


A rossz hír, hogy nehéz olyan embereket találni, akik ezekkel a dolgokkal amiket leírtam érdemben foglalkoznának. Az egészségügyi ellátás keretében sokkal felszínesebbek, és arra is várni kell egy csomót.


Ha van pénzed, akkor ilyen Bartha Ákos étrendbeállítás irányban el lehet viszont indulni (nem feltétlen velük, de hasonló csapatokkal akik komoly szinten foglalkoznak táplálkozással, táplálkozással összefüggő problémák megoldásával, van orvos kapcsolatuk a szükséges vizsgálatok elvégzéséhez)


Én most a bonyolult megközelítést írtam le, ennél szerintem csak egyszerűbb lehet az eseted.

2015. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a kimerítő választ!:)


Utánafogok járni, mivel eléggé bosszant már a dolog, és szeretnék valamit ellene tenni.

Nagy kalappal az államvizsgához Neked, és köszönöm a választ!

2015. máj. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!